Użytkownicy
Grupy
Statystyki
 Ogłoszenie 
Prosimy o pomoc i przelanie małego datku na serwer. To jest być albo nie być dla forum... Więcej TU

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy ortograficzne na forum

Czy rażą cię podstawowe błedy ortograficzne?!
TAK - Polacy nie gęsi i swój język mają! Czasami nie rozumiem tego co niektórzy piszą!
77%
 77%  [ 46 ]
NIE - chodzi mi tylko o merytoryczne zaspokojenie wiedzy na temat citroenów. Nie ważne są zasady ortografii
15%
 15%  [ 9 ]
OBOĘTNE jest to dla mnie. Nie dbam o to z lenistwa.
6%
 6%  [ 4 ]
Głosowań: 59
Wszystkich Głosów: 59

Autor Wiadomość
miroslaw998


Mój samochód: xantia
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: et
Wersja:: 5dr
produkcja:: 1994
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Listopad 2012, 21:23   Błędy ortograficzne na forum

W tym temacie fantastyczną "robotę" wykonał chyba w sobotę henryxm. Jeden z kolegów pyta. Cyt: "chodzi mi o kość u mnie nie mam kości i niewiem jak to podłonczyć z góry dziękuje pozdrawiam wszystkich dodam auto jest z klimom".Kolega henryxm odpisał:"
Tu piszą podobnym " językiem"
Postaraj się o napisanie postu by można było Cię zrozumieć."
Tam gdzie go odesłał był tekst tłumaczony chyba z czeskiego.W telewizorni dawno nie było fajnej komedii,dlatego naśmiałem się aż mnie boki bolały.
Konkretnie ,dosadnie a za jakiś czas zobaczymy czy skutecznie.
Ja też czasami coś "przepuszczę" ale faktycznie bardzo to drażni a jest kilku "artystów" do których nic nie trafia.

_________________
Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać. Kartezjusz.
 
 
banan
Mechanik


Mój samochód: Xantia Break
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: forte
produkcja:: 2000
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 890
Skąd: uk
Wysłany: 13 Listopad 2012, 17:27   

no to ja tez dorzuce woje 3 grosze:)

w wielkiej brytanii, a przynajmniej w anglii, jezyk jest traktowany jako dziedzictwo narodowe. jako cos cennego. i wszelka jego odmiana jest ceniona- w przeciwienstwie do polski gdzie za gware sie gani.
tutaj dzieciaki ucza sie w szkole lokalnej odmiany jezyka, bo to dobro ktore trzeba szanowac i tak dalej :) tak przy okazji bardzo sa promowane lokalne pomysly, biznesy, itd...
czy pomysl dobry? nie oceniam, chociaz sa i minusy: czasami nawet dwom brytyjczykom jest sie ciezko dogadac :D

 
 
Dzimi
drajwer

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Di
Wersja:: Kombi
produkcja:: 2002
SKYPE - login: dzimi88
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 29
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 13 Listopad 2012, 23:20   

to tak samo jest w Holandii, mimo że Holenderski jest jeden to jego pochodnych (dialektów) jest aż kilkanaście i tam Holender z Holendrem się potrafi nie zrozumieć :roll:

_________________
Pozdrawiam
 
 
banan
Mechanik


Mój samochód: Xantia Break
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: forte
produkcja:: 2000
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 890
Skąd: uk
Wysłany: 14 Listopad 2012, 00:59   

az kilkanasice? :) tu kazda wieksza wiocha czy region ma swoj dialekt.

pracuje w sklepie na pograniczu anglii i szkocji, w bardzo turystycznej miejscowosci. ostatnio trafil mi sie gosciu ktorego opisalem tak: pijany, sepleniacy szkot, ktorego matka byla walijka, ojciec pochodzil z irlandii. a gosciu wychowal sie w yorkshire. krotko mowiac ja (orlem z angielskiego nie jestem) i trzech rodowitych tubylcow nie bylo go w stanie zrozumiec. dobiero za ktoryms razem ktos zalapal o co chodzi.

co do angielskiego jeszcze: malo kto tutaj umie POPRAWNIE przeliterowac wyrazy. to tez jakas forma analfabetyzmu. chociaz troszke sie to zmienia, e-readery sa popularne jako prezent i troche osob zaczelo tak czytac ksiazki. wiec jest nadzieja, ze sie podciagna z pisowni. mam nadzieje, ze ta moda na elektroniczne czytanie nie jest tylko chwilowa fanaberia.

 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 2015
Paliwo: di
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
produkcja:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3638
Skąd: Olkusz
Wysłany: 14 Listopad 2012, 08:02   

banan napisał/a:
dobiero
to też gwara ?

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
Dzimi
drajwer

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Di
Wersja:: Kombi
produkcja:: 2002
SKYPE - login: dzimi88
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 29
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 14 Listopad 2012, 09:30   

grigori333 napisał/a:
to też gwara ?


to chyba normalne jest bo też mi się zdarza mylić "p" z "b" i nie wiem czemu potrafię tak wklepać

_________________
Pozdrawiam
 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 2015
Paliwo: di
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
produkcja:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3638
Skąd: Olkusz
Wysłany: 14 Listopad 2012, 09:38   

Ja mam prościej bo jak strzele byka to mi od razu na czerwono podkreśla

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
Dzimi
drajwer

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Di
Wersja:: Kombi
produkcja:: 2002
SKYPE - login: dzimi88
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 29
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 14 Listopad 2012, 10:42   

grigori333 napisał/a:
Ja mam prościej bo jak strzele byka to mi od razu na czerwono podkreśla


to nie jest byk typowo byk, tylko przekręcenie litery a to nie boli, samemu mi się zdarza, chociaż też mam podkreślanie błędów

_________________
Pozdrawiam
 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 2015
Paliwo: di
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
produkcja:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3638
Skąd: Olkusz
Wysłany: 14 Listopad 2012, 10:59   

Dzimi napisał/a:
samemu mi się zdarza, chociaż też mam podkreślanie błędów
takiego czegoś to już całkiem nie rozumiem

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
Dzimi
drajwer

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Di
Wersja:: Kombi
produkcja:: 2002
SKYPE - login: dzimi88
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 29
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 14 Listopad 2012, 11:19   

grigori333 napisał/a:
takiego czegoś to już całkiem nie rozumiem


ale czego nie rozumiesz ;) to że podkreśli że wyraz jest błędny ? lub nie zwróci się na to uwagi ? ja np. osobiście patrzę na to jak piszę i wychwytuję automatycznie błędy ale wkradnie mi się literówka i tego już czasami nie wyłapię i tyle ;) chociażby ta zamiana litery "p" z "b" i czepianie się akurat o tego typu błąd to już przerost formy nad treścią, tym bardziej że ta osoba pisze poprawnie, więc tematu raczej nie ma, ale pamiętaj, że baletnicy to i rąbek u spódnicy ;-)

_________________
Pozdrawiam
 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 2015
Paliwo: di
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
produkcja:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3638
Skąd: Olkusz
Wysłany: 14 Listopad 2012, 13:08   

Dzimi napisał/a:
ale czego nie rozumiesz
nie rozumiem jak można nie zauważyć , że podkreśliło , bo np. jak napisze " dobiero " myląc "b" z "p" co też i mi się zdarza w pośpiechu to nie ma opcji żebym nie zauważył czerwonej kreski pod wyrazem

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
Dzimi
drajwer

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Di
Wersja:: Kombi
produkcja:: 2002
SKYPE - login: dzimi88
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 29
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 14 Listopad 2012, 15:17   

grigori333 napisał/a:
nie rozumiem jak można nie zauważyć , że podkreśliło , bo np. jak napisze " dobiero " myląc "b" z "p" co też i mi się zdarza w pośpiechu to nie ma opcji żebym nie zauważył czerwonej kreski pod wyrazem


zawsze się coś przeoczy i tyle :)

_________________
Pozdrawiam
 
 
Jacoll
Mechanik
Jacek



Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: on
Wersja:: Exclusive
produkcja:: 2010
SKYPE - login: jacoll72
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3853
Skąd: Lipinki Łużyckie
Wysłany: 14 Listopad 2012, 19:55   

Dzimi, grigori333, Zaraz zarobicie po razie i Wam przejdzie. :wpale: :wpale: Starać się pisać porządnie i po dyskusji. :-P

_________________
Pozdrawiam Jacek :-)
 
 
Dzimi
drajwer

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Di
Wersja:: Kombi
produkcja:: 2002
SKYPE - login: dzimi88
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 29
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 15 Listopad 2012, 01:17   

Jacoll napisał/a:
Dzimi, grigori333, Zaraz zarobicie po razie i Wam przejdzie. Starać się pisać porządnie i po dyskusji.


Amen prze Pana :P

_________________
Pozdrawiam
 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 2015
Paliwo: di
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
produkcja:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3638
Skąd: Olkusz
Wysłany: 15 Listopad 2012, 05:49   

Jacoll, :511:

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA