Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział hydrowozów - Brak słynnego komfortu zawieszenia w c5 2006 HA3+

Goriot - 10 Marzec 2024, 19:31
Temat postu: Brak słynnego komfortu zawieszenia w c5 2006 HA3+
Witam, posiadam Cytrynkę c5 2006 2.0 HDI 136 km Exclusive HA3+. Kupiony nie dawno samochod nie wydaje mi sie tak komfortowy, jak wydawałoby się powinien być. Niestety nie mam porównania. Czy jest może na forum ktoś z Bydgoszczy lub okolic posiadający Citroena z Hydractive oraz mający pojęcie jak powinien jeździć sprawny samochód, kto chciałby się przejechać moim i powiedzieć czy jest dobrze, czy źle. Mógłbym podjechać jakby się okazało, że jest ktoś taki chętny pomóc.
test - 13 Marzec 2024, 20:34

A sprawdzałeś różnicę między zgaszonym a odpalonym silnikiem? Po wiina być wyraźna. Wystarczy pobujać autem.
dejnekomirek - 13 Marzec 2024, 21:36

Ustawienie wysokosci nadwozia tez odgrywa duza role w komforcie. Moze auto jest zle ustawione?
bigsoft - 14 Marzec 2024, 18:07

Przede wszystkim należy sprawdzić sfery ("gruszki") - jakie ciśnienie azotu w nich występuje. To jest podstawa, potem można szukać dalej. Nie ma azotu lub jest go zbyt mało - zapomnij o komforcie.
żółwik - 16 Marzec 2024, 12:58

gdybyś chciał regenerować sfery to polecam CITROËN VORBRODT SERWIS ,
robiłem załatwisz przez telefon + przesyłka .
2 lata w tył 3 szt regeneracja 1 wymiana + regeneracja / moja była uszkodzona w środku / za 1000zł .

dejnekomirek - 16 Marzec 2024, 13:33

Radzilbym tez sprawdzic stan lozysk tylnych wahaczy. Jakiekolwiek stuki i szumy dochodzace z tylu pojazdu moga swiadczyc o zniszczeniu lozysk i komfortu nie bedzie, a pojazd nie bedzie stabilny .
Arek2397 - 20 Marzec 2024, 16:07

dejnekomirek napisał/a:
Radzilbym tez sprawdzic stan lozysk tylnych wahaczy. Jakiekolwiek stuki i szumy dochodzace z tylu pojazdu moga swiadczyc o zniszczeniu lozysk i komfortu nie bedzie, a pojazd nie bedzie stabilny

Zgadza się. W moim były dziwne stuki przy delikatnym bujaniu auta na boki w trakcie jazdy. Przy podnoszeniu i opuszczaniu nic nie było słychać. Jak na razie posmarowałem tylko te łożyska, ale planuje je wymienić, bo są nieźle wyrobione. Ciężko dostępne oryginale łożyska do tej belki (75472408)

Goriot Jak chcesz, to możemy porównać nasze wozy. Też uważałem, że coś jest nie tak. A jest petarda. Napisz na priv i się dogadamy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group