Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział hydrowozów - Co to za przewód?

Erinye - 4 Styczeń 2024, 13:47
Temat postu: Co to za przewód?
Cześć, wybaczcie nowy temat, ale nawet nie wiem jak wpisać w wyszukiwarkę, bo nie wiem jak się nazywa to czego szukam. Otóż mam wyciek LDS, prawdopodobnie przewodem, którego sfotografowałem (mam nadzieję, że uda mi się załączyć foto). Ktoś mi kiedyś powiedział, że to przewod wysokiego ciśnienia od układu hydraulicznego, a na przeglądzie powiedzieli, że jest cały mokry, ale nie wiedzą co to. Chciałbym go wymienic, albo dorobić. Czy ktoś podpowie jak szukać tego przewodu, jego nazwę, nr katalogowy lub cokolwiek, dzięki czemu może uda mi sie go namierzyć?
No i nie mogę dołączyć foto. Jest to przewod, który do silnika od góry wchodzi zazaraz po prawej stronie paska wielokliniwego i schodzi w dół, pod silnik. Niestety nie wiem, gdzie tam jest podłączony.

dejnekomirek - 4 Styczeń 2024, 14:50

Z opisu (nie ze zdjecia) wychodzi, ze pytasz o przewod cisnieniowy wspomagania kierownicy. Laczy pompe wspomagania z przekladnia kierownicza. Niestety nie do kupienia - nie produkuja juz!
Masz dwa wyjscia : wymontowac i oddac do zakucia w zakladzie hydrauliki silowej,jesli cieknie na odcinku gumowym, albo polutowac lutem srebrnym w miejscu uszkodzenia, gdy jest to odcinek rurki stalowej, albo poszukac z uzywek , trafiaja sie czasami.
Nie jestem pewien, bo brak zdjecia, ale calkiem prawdopodobne, ze o taki przewod chodzi.

Marek999 - 19 Styczeń 2024, 14:56
Temat postu: Re: Co to za przewód?
co do tego przewodu, to nie jestem ekspertem, ale może to rzeczywiście jakiś wysokociśnieniowy do układu hydraulicznego. kurczę, z tą nazwą i numerem katalogowym to sam bym miał kłopot, .

szukaj po zdjęciach w google, wrzuć tam "przewód wysokociśnieniowy LDS wyciek" czy coś, może coś wyjdzie.

a z tym dodawaniem zdjęć to też potworna sprawa czasem. może przeklej link do zdjęcia, albo sprawdź, czy nie masz opcji załączania pliku, .

no i z tym podłączeniem tego przewodu, to już trochę sztuka. może na filmikach na yt coś znajdziesz,


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group