Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum towarzyskie - Marketing, marketing i jeszcze raz pranie mózgu i ogłupian

robson - 1 Listopad 2021, 13:35
Temat postu: Marketing, marketing i jeszcze raz pranie mózgu i ogłupian
Marketing, marketing i jeszcze raz pranie mózgu i ogłupiających reklam wszystkiego aby tylko wydać kasę. Na pewno dużo znajdziecie przykładów.
Ja podam ten dzisiejszy, jaki mnie zdenerwował...
Otóż idzie zima, długo będzie ciemno... Pomyślałem sobie , że może zakupię sobie jakieś super żarniki do ksenonów... Te już wysłużone, nie wiadomo ile lat już są w aucie...
Oczywiście trzeba kupić coś z najwyższej półki. Takie "super power"
No i oczywiście nie jakiejś firmy "kogucik"...
Zacząłem przeglądać ofertę znanej firmy OSRAM, PHILIPS itd.
Oczywiście aby porównać parametry tych produktów - ściągnąłem sobie karty charakterystyki, tzw. "datashet". Przecież poważne firmy nie będą ściemniać w parametrach .
Jakież było moje zdziwienie, że żarniki tych z półki "hi level" , oprócz tego , że są dużo droższe - mają takie same parametry jak żarniki "standard". Obie wersje mają 3200 lm !!!
Pewnie jest to podyktowane standardem E1 ? Ale dlaczego robią z nas debili?
Dla przykładu - Osram XENARC ORIGINAL (standard) vs XENARC NIGHT BREAKER LASER Kosztuje 2x drożej!
Co o tym sądzicie?! Czy ktoś widzi różnicę? Znalazłem jeden tylko film z porównaniem obu tych lamp na YT i jest tylko jeden komentarz "Hard to tell the difference".
W załącznikach obie karty.


sasun71 - 1 Listopad 2021, 15:33

Kupowałem kiedyś philipsy 30+ i powiem że lepiej świeciły i dłużej działały..były aby deko droższe od standardów:) dużo drożej to już się nie kalkuluje a jak ktoś daje 200% więcej to jak spawarką po oczach i krótko świeco bo się wypalają szybciej..
robson - 2 Listopad 2021, 12:39

sasun71, Tu się zgodzę. Różnice są . Albo świecisz jasno albo długo ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group