Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

XM - kierunkowskazy nie działają

Ryszard - 22 Listopad 2010, 20:56
Temat postu: kierunkowskazy nie działają
Szukam czegoś na temat kierunkowskazów.Nie działają u mnie.Chodzą jak należy pod "awaryjnymi",a z przełącznika głucha cisza.Czy tam jest jakieś ustrojstwo (za przełącznikiem),które by odpowiadało za brak kierunkowskazów? Nie przypuszczam żeby odpowiedzialny za ten stan rzeczy był sam przełącznik.
P.S.
Spryskiwacze też milczą,a podpowiedzi od Was w dalszym ciągu nie mam.Czy jest tam jakiś przekaźnik? Może również jest przekaźnik odpowiedzialny za pracę kierunkowskazów?

Ryszard - 22 Listopad 2010, 21:08

pompki wymieniłem.Sprawdzałem je przed założeniem.Nadal cisza.Tam prawdopodobnie są przekaźniki.Zarówno od spryskiwaczy jak i od kierunków.Tylko gdzie?
wilku1 - 22 Listopad 2010, 21:34

Witam.Za bezpiecznikami w głębi masz wszystkie przekaźniki.Tam sprawdź.
Ryszard - 22 Listopad 2010, 21:47

Dzięki.Tak podejrzewałem.Wreszcie jakaś konkretna podpowiedź.
robson - 23 Listopad 2010, 16:20

Ryszard, Przełącznik kierunków też może paść bo często to się zdarza...
Ryszard - 23 Listopad 2010, 16:29

Dzięki,sprawdzę i przekaźnik i przełącznik.Teraz mam większy problem.Przekładnia kierownicza cieknie jak cholera,więc znowu dylemat: używka czy zastosowanie kompletu naprawczego.A może całkowita regeneracja? (koszt ok.450PLN,wykonują w Wałbrzychu)
robson - 23 Listopad 2010, 16:39

Ryszard,
W sprawie przekładni to pisz np. TU aby nie robić zamieszania w tym temacie.
Odnośnie kierunków to zacznij od najprostszego: od przełącznika. Za awaryjne jednak odpowiada inny przekaźnik i to on (ten od kierunków), może być przyczyną tej usterki... :-? ;(

Cieplik - 25 Listopad 2010, 07:55

Przełącznik pod kierownicą ma po sobą kilka szerokich złącz. Są razem z wiązkami dość ciasno "spakowane", istnieje możliwość rozsunięcia się którejś...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group