Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z HA
Autor Wiadomość
Nowis86
Nowis86

Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2100
Paliwo: diesel
Wersja:: MkI Hatback
Rok prod.:: 1992
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Jelenia góra
  Wysłany: 25 Czerwiec 2010, 09:43   Problem z HA

Witam mam problem z zawieszeniem w swojej cytrynce XM MkI 2100TD. Jakis czas temu zjechalem nia delikatnie do rowu:) nic nie uszkodzilem, poprostu usiadł w blocie. od tamtej pory tylna zawiecha mi swiruje... na poczatku lewy tyl bardziej pompowalo bardziej do gory niz prawy...potem sie to uspokoilo a teraz po odpaleniu bardzo dlugo trzeba czekac az wogole tyl sie podniesie....czasem wogole nie chce ruszyc....dopiero jak rusze przelacznikiem od wysokosci zawieszenia to wywala go calego w gore i wraca do normalnej pozycji.....gdy juz wszystko wyglada na ok pojawia sie kolejny problem....przod w trakcie jazdy jest normalny a tyl sztywny jak w w traktorze:)zero jakiejkolwiek amortuzacji....ma ktos jakis pomysl na usterke??
PS>...po utopieniu go w rowie....umylem podwozie i ogladalem rurki....zadna nie jest zagnieciona...

 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Czerwiec 2010, 09:48   

Korektor wysokości prawdopodobnie nabrał błota.

_________________
"MHM"
 
 
Nowis86
Nowis86

Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2100
Paliwo: diesel
Wersja:: MkI Hatback
Rok prod.:: 1992
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Jelenia góra
Wysłany: 25 Czerwiec 2010, 09:53   

A gdzie go znajde i jak wyglada??

 
 
Cieplik

Mój samochód: Citroen C5 Tourer
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2015
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 387
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Czerwiec 2010, 14:06   Re: Problem z HA

Nowis86 napisał/a:
Witam mam problem z zawieszeniem w swojej cytrynce XM MkI 2100TD. Jakis czas temu zjechalem nia delikatnie do rowu:) nic nie uszkodzilem, poprostu usiadł w blocie. od tamtej pory tylna zawiecha mi swiruje... na poczatku lewy tyl bardziej pompowalo bardziej do gory niz prawy...potem sie to uspokoilo a teraz po odpaleniu bardzo dlugo trzeba czekac az wogole tyl sie podniesie....czasem wogole nie chce ruszyc....dopiero jak rusze przelacznikiem od wysokosci zawieszenia to wywala go calego w gore i wraca do normalnej pozycji.....gdy juz wszystko wyglada na ok pojawia sie kolejny problem....przod w trakcie jazdy jest normalny a tyl sztywny jak w w traktorze:)zero jakiejkolwiek amortuzacji....ma ktos jakis pomysl na usterke??
PS>...po utopieniu go w rowie....umylem podwozie i ogladalem rurki....zadna nie jest zagnieciona...

Mógł zeskoczyć plastikowy łącznik miedzy korektorem wysokości, a drążkiem reakcyjnym. Warto też sprawdzić, czy w/w drążek reakcyjny swobodnie obraca się w tulejce (trudno to opisać w kilku słowach, a widząc łatwo się domyśleć o co chodzi). Jeśli jest on zatarty, to "zderzenie" z błotem mogło go trwale przestawić...

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5042
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 28 Czerwiec 2010, 14:44   

Nowis86 napisał/a:
A gdzie go znajde i jak wyglada??




_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA