Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie słychać konżektaor
Autor Wiadomość
miecio66

Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2500
Paliwo: dizel
Wersja:: XM
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 26
Skąd: B-stok
Wysłany: 8 Luty 2011, 12:03   

Jestem na najlepszej drodze, aby sprzedać auto zaczyna mnie już denerwować. Dziś jak otworzyłem klapę silnika to zauważyłem pękniecie na metalowej obudowie poduszki ad zawieszenia szukam czegoś na allegro jeszcze ja wymienia na używaną, ale przy następnej awarii chyba już je sprzedam na części. Co do zawieszenia to sprawa wygląda tak po dłuższym postoju tył jest miękki a przód wogóle się nie ugina Tak jak pisałeś pewnie gruszki są puste sprawdzę to w przyszłym miesiącu, bo fundusz naprawczy na ten miesiąc zostanie wyczerpany na wymianę poduszki :-)

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5042
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 8 Luty 2011, 21:02   

miecio66 napisał/a:
przód wogóle się nie ugina

miecio66 napisał/a:
jak otworzyłem klapę silnika to zauważyłem pękniecie na metalowej obudowie poduszki ad zawieszenia

Jeżeli przód jest betonowy to niechybnie niedługo właśnie może pęknąć jedna z poduszek i wysadzi ci maskę w kosmos! Proponuję nie jeździć w tym stanie autkiem i wymienić jak najszybciej kule. Poduszki można zregenerować w TEN SPOSÓB
Kupno używanej niewiele pomoże.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
miecio66

Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2500
Paliwo: dizel
Wersja:: XM
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 26
Skąd: B-stok
Wysłany: 12 Luty 2011, 09:04   

Przyszła poduszka z allegro jest w b dobrym stanie ja ją jeszcze dodatkowo pozbawiłem kołnierza i oczyściłem z gumy ma tylko niewielką plamkę rdzy oczyściłem to i zamalowałem całość dwukrotnie podkładem z ocynkiem i akrylowym na koniec pokryłem gumą zabezpieczającą, ale jak zaszedłem do garażu zamontować to się okazało, że poduszka nie jest od mego modelu ma mniejszą średnicę otworu, w który wchodzi siłownik myślałem nawet nad przeróbką, ale podejrzewam ze u nas nie znajdę takiego warsztatu, aby mi to przerobili. Zostaje mi tylko sprzedać tą poduszkę i kupić drugą ( podam namiary w dziale sprzedam, jeśli by kogoś interesowała). Zamówiłem też dwie nowe kule na przód i osłonę siłownika, bo moja jest lekko nadpęknięta. Jak przyjdą części i uda mi się w końcu poskładać to do kupy to napiszę, jakie są efekty naprawy i czy nadal skacze

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5042
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 12 Luty 2011, 17:16   

miecio66 napisał/a:
poduszka nie jest od mego modelu ma mniejszą średnicę otworu, w który wchodzi siłownik

Widać będzie ona pasować do wszystkich, tylko nie do modeli z silnikiem 2,5TD ;) Może większy tłok jest także w 3,0. Choć słyszałem opinie, że w nowszych modelach to już wszędzie były tłoki o większej średnicy. Trzeba by było sprawdzić to, od którego rocznika i np nr ORGA je wprowadzono na masową skalę.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA