Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
odnowienie chromowych wstawek w bocznych listwach
Autor Wiadomość
borys10101

Mój samochód: audi a6 ,XM 2.5td exclusive,nissan terrano II
Paliwo: benzyna
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 1999
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 8
Skąd: gryfice
Wysłany: 9 Luty 2014, 22:42   odnowienie chromowych wstawek w bocznych listwach

Witam .Jak w temacie czy ktoś to już może przerabiał?Jest jakiś sposób żeby te chromowe listwy odnowić?Mam je w paru miejscach nieciekawe , niby pierdół ale szpeci jednak autko.

_________________
hydropneumatyki górą
 
 
Kemsey

Mój samochód: XM2.0 TCT, CX 25 TRD TURBO2
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel, benzyna
Wersja:: hachback
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 405
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Luty 2014, 23:30   

"Chromowane"? One niestety tylko imitują chrom. To jakaś cienka aluminiowa blacha powleczona przeźroczystym plastikiem. Jak są ślady korozji to nic nie zrobisz, jeśli zmatowiały to można wypolerować pastą np. do plastikowych kloszy reflektorów. Ewentualnie okleić folią na gorąco, przemalować, tylko, że wtedy tracimy kontrast między kolorem auta. Ogólnie to Citroen się nie postarał z tymi listwami. Najlepiej jest wymienić te listwy na takie ze stali nierdzewnej, polerowanej. Kupiłem kiedyś dwoje drzwi z takimi listwami. Bez porównania względem oryginalnych. Tylko gdzie takie znaleźć? Sam bym kupił

 
 
diodalodz

Mój samochód: Citroen XM mk1
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: LPG+PB
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 349
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Luty 2014, 13:05   

Chromowane listwy z plastikowych profili da się wyjąć. Niestety tak jak pisał Kamsey jest po powlekane aluminium. Czekam na ustabilizowanie wiosennej pogody, wtedy spróbuje wymienić to na polerowaną nierdzewkę z taśmy. Trzeba tylko zrobić drewniane kopyto do formowania właściwego kształtu .

 
 
borys10101

Mój samochód: audi a6 ,XM 2.5td exclusive,nissan terrano II
Paliwo: benzyna
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 1999
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 8
Skąd: gryfice
Wysłany: 10 Luty 2014, 20:20   

Koledzy dzięki za szybką odpowiedz.Diodalodz też będę chciał iść właśnie w tym kierunku co opisujesz.Wielka prośba do Ciebie jak byś mógł to wrzuć fotki po tej modyfikacji.Pozdrawiam.

_________________
hydropneumatyki górą
 
 
diodalodz

Mój samochód: Citroen XM mk1
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: LPG+PB
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 349
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Luty 2014, 20:59   

Najpierw czeka mnie wymiana czujnika położenia wału w moim V6 :) A to oznacza zdjęcie kolektora i części wiązki :) Ale zobaczymy, bo kupilem dodatkowe 4 sztuki listew właśnie do tego celu.

 
 
Wodnikczek


Mój samochód: Xm
Poj. silnika (cm3): 2100
Paliwo: dizel TD
Wersja:: hatchback bez HA
Rok prod.:: 1999
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 396
Skąd: Opole
Wysłany: 12 Luty 2014, 21:19   

Chłopaki chłopaki po pierwsze listwy się utleniają pod wpływem światła słonecznego.
Następnie wszystkie listwy są zdejmowalne trzeba mieć 2 śrubokręciki i zaczynać zawsze od środka od dołu lekko podważać by mocowania plastikowe listw nie popękały.
Są dwie szkoły regeneracji listw "chromowych"
Zdzieranie do czarnego plastiku. Następnie wygładzanie dawanie podkładu o lakier chrom a następnie podkład. Lecz jest lepsza metoda wpadli na nią francuziki z ichniego forum nie będę się tu mądrzył prześle wam stronkę. Powodzenia
http://www.planete-citroe...t=136527&page=2
Ps. Jest to świetna kopalnia wiedzy dla wszystkich od samodzielnej naprawy przekładni kierowniczej do instalacji elektrycznej.

Ostatnio zmieniony przez grigori333 13 Luty 2014, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Haveaniceday

Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2500
Paliwo: On
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 26
Skąd: Ołtarzew
Wysłany: 13 Luty 2014, 16:26   

Ciekawe czy to będzie dobrze wyglądać na srebrnym XMie?

 
 
Eryk

Mój samochód: XM
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Marzec 2014, 21:31   

Widziałem lepsze metody niż to co zrobił ten Francuzik.
Zobaczcie to: http://www.youtube.com/watch?v=7uC1gWKsJ8M

_________________
Moja duma i radość:
http://www.imagebam.com/g...7dtmq1wkqh9nc3p
 
 
Jawak

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: Benzyna
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 16
Skąd: Zamość/Kraków
Wysłany: 2 Maj 2014, 12:31   

chrom, chromem, ale jak trwale przywrócić czerń plastikom. Czy metoda z opalarką daje rade usunąć głębsze rysy? No i jak zabrać się do demontażu listew? bo na siłę nie chce dłubać, żeby lakieru nie uszkodzić.

 
 
Kemsey

Mój samochód: XM2.0 TCT, CX 25 TRD TURBO2
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel, benzyna
Wersja:: hachback
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 405
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Maj 2014, 12:18   

Ja próbowałem odświeżyć listwy opalarka, ale to nie działa. Ten plastik jest jakiś dziwny. Nie zmienia koloru tylko od razu się zaczyna topić. Zdemontować je możesz po wcześniejszym zdjęciu boczków. Później trzeba poluzować jeszcze wkręty (3 sztuki, albo więcej, nie pamiętam) i listwę się wysuwa w kierunku tyłu samochodu

 
 
Eryk

Mój samochód: XM
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Maj 2014, 22:50   

Kemsey napisał/a:
Ja próbowałem odświeżyć listwy opalarka, ale to nie działa. Ten plastik jest jakiś dziwny. Nie zmienia koloru tylko od razu się zaczyna topić. Zdemontować je możesz po wcześniejszym zdjęciu boczków. Później trzeba poluzować jeszcze wkręty (3 sztuki, albo więcej, nie pamiętam) i listwę się wysuwa w kierunku tyłu samochodu


A czy po zdjęciu boczka drzwi jest łatwy dostęp do śrub mocujących listwę boczną? Chciałbym zregenerować swoje ale zanim się do tego zabiorę wolałbym wiedzieć czy można ją zdjąć bez wybebeszania całego osprzętu drzwi.

_________________
Moja duma i radość:
http://www.imagebam.com/g...7dtmq1wkqh9nc3p
 
 
Eryk

Mój samochód: XM
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Maj 2014, 22:54   

Jawak napisał/a:
chrom, chromem, ale jak trwale przywrócić czerń plastikom. Czy metoda z opalarką daje rade usunąć głębsze rysy? No i jak zabrać się do demontażu listew? bo na siłę nie chce dłubać, żeby lakieru nie uszkodzić.


Swego czasu gdy jeszcze miałem listwy w kolorze czarnym w poprzednim aucie (a w zasadzie szarym bo czarne to może one były po wyjechaniu z fabryki) to malowałem je czarnym lakierem w sprayu i było git...na jakiś czas.

_________________
Moja duma i radość:
http://www.imagebam.com/g...7dtmq1wkqh9nc3p
 
 
jedras.gda
Mechanik



Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: PG+LPG
Wersja:: Kombi
Rok prod.:: 2004
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 320
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Maj 2014, 23:09   

Pamiętam, że kiedyś przy okazji wyrzucania starych drzwi, chciałem zdemontować z nich listwę. Dwa mocowania bez problemu, ale z trzecim już nie chciałem się męczyć, bo coś wzmocnienie przeszkadzało. Odkręcić się na pewno jakoś da :roll: .

 
 
leszek5a
xmen

Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2500
Paliwo: Diesel
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Zakopane
Wysłany: 31 Maj 2014, 16:59   Listwy drzwi chrom

Myślę że dobrym pomysłem na odnowienie bocznych listew chrom, jest zakup taśmy o nazwi( czy też firmy) LAMPA.Trzyma się to bardzo mocn,nie odłazi - ale warunkiem sukcesu jest staranne przygotowanie powierzchni oklejanej tą taśmą .Same listwy wyciąga się dość łatwo ale to już zostało opisane.Naprawdę polecam.

_________________
Leszek
 
 
Eryk

Mój samochód: XM
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Czerwiec 2014, 00:21   Re: Listwy drzwi chrom

leszek5a napisał/a:
Myślę że dobrym pomysłem na odnowienie bocznych listew chrom, jest zakup taśmy o nazwi( czy też firmy) LAMPA.Trzyma się to bardzo mocn,nie odłazi - ale warunkiem sukcesu jest staranne przygotowanie powierzchni oklejanej tą taśmą .Same listwy wyciąga się dość łatwo ale to już zostało opisane.Naprawdę polecam.


Co masz na myśli pisząc o starannym przygotowaniu powierzchni? Gdzie niby został opisany demontaż listew? według mnie tego chromowanego ustrojstwa nie da się wyjąć bez zdjęcia całej listwy a co za tym idzie boczów drzwi.

_________________
Moja duma i radość:
http://www.imagebam.com/g...7dtmq1wkqh9nc3p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA