Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzacja [zwisy siły nawiewu]
Autor Wiadomość
bigus
[Usunięty]

Wysłany: 3 Wrzesień 2011, 17:58   Klimatyzacja [zwisy siły nawiewu]

Witam,

Posiadam klimatyzację automatyczną. Mój problem wygląda następująco.

Zdarza się, że klimatyzacja w mojej C4 zaczyna wariować i działać tak jak chce ;) Czasem włączy się na "maxa" i nie można za pomocą przycisków siły nawiewu jej zmniejszyć ani wyłączyć. Zdarza się też tak, że zablokuje się na wyłączonej i nie można jej wtedy załączyć. Zwiększam nawiew i nic się nie dzieje.
Istnieje możliwość regulacji czy ma wiać na nogi, szybę, czy na kierowcę i to działa prawidłowo. Prawidłowo też działa ustawianie temperatury. Jedyny problem to właśnie siła nawiewu. Oczywiście podobny problem występuje z samym nawiewem przy wyłączonej klimatyzacji.

Co dziwne raz klimatyzacja działa prawidłowo, raz nie - ostatnio będąc w serwisie klimy wszystko było ok i regulacja działała poprawnie (przez co serwis nic nie mógł stwierdzić, w komputerze niby wszystko jest OK). Przez 2 dni po wyjeździe także było OK. Dzisiaj znów się zrypało rano i mi zupełnie padła. Po południu działała prawidłowo i można było regulować moc nawiewu. SIC!

 
 
Jacoll
Mechanik
Jacek



Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6
Paliwo: benzynka
Wersja:: Pikuś
Rok prod.:: 2008
SKYPE - login: jacoll72
Pomógł: 176 razy
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3828
Skąd: Lipinki Łużyckie
Wysłany: 3 Wrzesień 2011, 18:48   

Witam na forum.
Wyglada mi to na problemy ze stykami. Prawdopodobnie jest problem z wentylatorkiem. Musisz sprawdzic kostki przylaczeniowe wentylatorka i sam wentylator (moze szczoteczki siadly?).
Problem moze rowniez lezec po stronie samego przelacznika.
Jak na razie mozesz wykluczyc czujniki temperatury od klimy, bo po wylaczeniu wetylator tez nie pracuje.
Taka moja rada, ale na pewno ktos jeszcze zabierze tu glos.

_________________
Pozdrawiam Jacek :-)
 
 
bigus
[Usunięty]

Wysłany: 3 Wrzesień 2011, 19:22   

Pytanko jeszcze, gdzie ten "wentylatorek" się znajduję?

Nie wiem czy ma to związek, ale gdy zablokuje mi się na maxa, to wentylator chlodnicy również zaczyna szaleć i chodzić mocno, ale to może właśnie wina tego, że blokuje mi się klima.

 
 
Jacoll
Mechanik
Jacek



Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6
Paliwo: benzynka
Wersja:: Pikuś
Rok prod.:: 2008
SKYPE - login: jacoll72
Pomógł: 176 razy
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3828
Skąd: Lipinki Łużyckie
Wysłany: 3 Wrzesień 2011, 19:51   

Niestety nie znam umiejscowienia wentylatorka w twoim pojezdzie. Podejzewam, ze gdzies pod schowkiem od strony pasazera ?
Raczej na pewno ma to zwiazek z praca wentylka na chlodnicy, ale w tym to moze chodzic jednak o jakis czujnik.

_________________
Pozdrawiam Jacek :-)
 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5042
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 3 Wrzesień 2011, 20:02   

Może to być jakaś zwiecha samego sterownika klimatyzacji. Próbowałeś, w momencie usterki, zgasić i zapalić auto od nowa? Może okazać się, ze wszystko zacznie nagle działać ;)

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
bigus
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrzesień 2011, 11:52   

Nie zawsze ale czasem pomaga. Z tego co zauważyłem bardziej pomaga zgaszenie auta na kilka minut. Wtedy to, że klima zacznie działać prawidłowo jest bardziej prawdopodobne.

Orientujecie się ile w ASO kosztuję takie zbadanie jaka to może być usterka?
Byłem w naprawie klimy, ale za każdym razem jak podjechałem to chodziło wszystko poprawnie :-/

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5042
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 5 Wrzesień 2011, 13:34   

bigus napisał/a:
Orientujecie się ile w ASO kosztuję takie zbadanie jaka to może być usterka?
Podjedź do ASO lub zadzwoń to się dowiesz ;) Podjedź do kogoś kto ma oprogramowanie do citroenów (Lexię/Proxię) a pewnie zapłacisz z 50zł za podłączenie i diagnostykę. Może nawet zakup używanego klimatronika być także tańszy niż diagnostyka w ASO ;)

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA