Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to za przewód?
Autor Wiadomość
Erinye

Mój samochód: CITROEN C5 II
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: ON
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 03 Lip 2014
Posty: 262
Skąd: BYDGOSZCZ
Wysłany: 4 Styczeń 2024, 13:47   Co to za przewód?

Cześć, wybaczcie nowy temat, ale nawet nie wiem jak wpisać w wyszukiwarkę, bo nie wiem jak się nazywa to czego szukam. Otóż mam wyciek LDS, prawdopodobnie przewodem, którego sfotografowałem (mam nadzieję, że uda mi się załączyć foto). Ktoś mi kiedyś powiedział, że to przewod wysokiego ciśnienia od układu hydraulicznego, a na przeglądzie powiedzieli, że jest cały mokry, ale nie wiedzą co to. Chciałbym go wymienic, albo dorobić. Czy ktoś podpowie jak szukać tego przewodu, jego nazwę, nr katalogowy lub cokolwiek, dzięki czemu może uda mi sie go namierzyć?
No i nie mogę dołączyć foto. Jest to przewod, który do silnika od góry wchodzi zazaraz po prawej stronie paska wielokliniwego i schodzi w dół, pod silnik. Niestety nie wiem, gdzie tam jest podłączony.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg

Wysłany: 4 Styczeń 2024, 14:50   

Z opisu (nie ze zdjecia) wychodzi, ze pytasz o przewod cisnieniowy wspomagania kierownicy. Laczy pompe wspomagania z przekladnia kierownicza. Niestety nie do kupienia - nie produkuja juz!
Masz dwa wyjscia : wymontowac i oddac do zakucia w zakladzie hydrauliki silowej,jesli cieknie na odcinku gumowym, albo polutowac lutem srebrnym w miejscu uszkodzenia, gdy jest to odcinek rurki stalowej, albo poszukac z uzywek , trafiaja sie czasami.
Nie jestem pewien, bo brak zdjecia, ale calkiem prawdopodobne, ze o taki przewod chodzi.

 
 
Marek999

Mój samochód: audi a4
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: diesel
Wersja:: b6
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 05 Sty 2024
Posty: 5
Skąd: Niemcy
Wysłany: 19 Styczeń 2024, 14:56   Re: Co to za przewód?

co do tego przewodu, to nie jestem ekspertem, ale może to rzeczywiście jakiś wysokociśnieniowy do układu hydraulicznego. kurczę, z tą nazwą i numerem katalogowym to sam bym miał kłopot, .

szukaj po zdjęciach w google, wrzuć tam "przewód wysokociśnieniowy LDS wyciek" czy coś, może coś wyjdzie.

a z tym dodawaniem zdjęć to też potworna sprawa czasem. może przeklej link do zdjęcia, albo sprawdź, czy nie masz opcji załączania pliku, .

no i z tym podłączeniem tego przewodu, to już trochę sztuka. może na filmikach na yt coś znajdziesz,

_________________
Pozdrawiam, Marek 😊
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA