Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Śruba kola pasowego - jaki sposób na nią?
Autor Wiadomość
dawidd

Mój samochód: Citroen C5 2.0 HDi 163 km
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 04 Paź 2022
Posty: 32
Skąd: KODRĄB
Wysłany: 25 Październik 2022, 21:49   Śruba kola pasowego - jaki sposób na nią?

Witam, mam problem z odkręceniem śruby kola pasowego - pneumat sie poddał, klucz i rura 2m również nie dały rady. Podgrzałem indukcją (słabo bo chińska) - śruba rusza może 0,5 mm w lewo i prawo jak bije pneumatem i nic więcej. Po godzinie walki odpuściłem.
Jak myślicie - podgrzanie palnikiem do lutowania miedzi i tą moja chińska indukcja ma sens? Takie mocna nagrzanie nie uszkodzi walu? A może macie jakiś sposób na te śruby?

 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 230 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4385
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 26 Październik 2022, 06:26   

Tam rzadko jest korozja, prędzej klej, nie wiem czy indukcja odpuszcza klej. Dobry pneumat i nie miałem problemu ze śrubami. Próbuj dłuższą rurą albo mocniejszym pneumatem.

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4282
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 26 Październik 2022, 18:45   

Jeśli jest klej niebieski jaki być powinien ,pneumat powinien dać radę( o ile przekrój węża do powietrza jest wystarczający jak i moc sprężarki i klucza udarowego)..ale jeśli jest klej czerwony to na swoim doświadczeniu z korkiem tak posmarowanym w zbiorniku sprezarki kiedy chciałem dać zawór zamiast korka w celu osiągnięcia pełnej wydajności na klucz udarowy bez ograniczania manometrem przepływu wyginało mnie klucze ,,dopiero nagrzanie opalarką elektryczną pozwoliło mnie ruszyć śrubę bez wysiłku dosłownie..niestety na spreżarce nie było elementów gumowych w pobliżu jak uszczelniacz wału ;) Ale w zasadzie grzejemy centralnie śrubę i nic więcej ..W przypadku czerwonego kleju wystarczy opalarka elektryczna,żaden palnik..co innego jak ktoś dał zielony-to jak by to pospawał..czyli amen w butach. No i raczej nie mamy lewego gwintu w cytrynach jak straszono mnie na czytanych aby forach ALFY odnośnie koła pasowego i napinacza..a były prawe i weż tu coś ukręć..

 
 
dawidd

Mój samochód: Citroen C5 2.0 HDi 163 km
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 04 Paź 2022
Posty: 32
Skąd: KODRĄB
Wysłany: 26 Październik 2022, 21:30   

Wyspawalem klucz z połówki i nasadki plus rura i poszło, ale praktycznie do samego końca bardzo ciężko. Klej był koloru szarego, taki też proszek się wysypał z gwintu.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4282
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 27 Październik 2022, 17:10   

dawidd, Ważne że poszło :) A szary wyczytałem w necie mógł być tzw.średni czyli jak w moim opisie uważamy czerwony firmy loctite ,bo niby niebieski też ma swoje trzymanie ale jego używamy jako klej który odkręci się bez problemu kluczem (bez grzania).Sam stosuje niebieski przy autach jak coś robie ..ostatnio jarzma zacisków hamulcowych gdzie kiedyś też już robiłem tym klejem i puściło bez problemu.Gorzej puszczają śruby gdzie kleju nie było a do gwintu dotarła woda :-P Tak że ZUCH :one:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA