Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolektor wydechowy 3.0 V6 167 km
Autor Wiadomość
simpson

Mój samochód: CITROEN XM
Paliwo: BENZYNA/LPG
Wersja:: ...
Rok prod.:: 1992
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: WEJHEROWO
Wysłany: 5 Lipiec 2016, 13:37   Kolektor wydechowy 3.0 V6 167 km

Z jakich oznaczeń silników podpasują mi kolektory wydechowe? Posiadam XM z 92 roku z V6 o mocy 167 koni. Niestety samochód ma pęknięte obydwa kolektory wydechowe.

 
 
oldmagneto

Mój samochód: XM V6
Poj. silnika (cm3): 2975
Paliwo: LPG
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1993
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 76
Skąd: Ożarów
Wysłany: 5 Lipiec 2016, 15:10   Re: Kolektor wydechowy 3.0 V6 167 km

simpson napisał/a:
Z jakich oznaczeń silników podpasują mi kolektory wydechowe? Posiadam XM z 92 roku z V6 o mocy 167 koni. Niestety samochód ma pęknięte obydwa kolektory wydechowe.


Najlepiej z tego samego typu ,czyli zawsze z 12 zaworówki z lat 89 do 96 także Peugeot605 .
Dziwne bo te kolektory raczej nie pękają , ale wyłażą szpilki mocujące z głowicy = zaczyna szpetnie "pierdzieć" . Szpilki są wyjątkowo małej średnicy jak na ten kolektor , pod koniec produkcji zwiększono średnicę tych szpilek .

 
 
simpson

Mój samochód: CITROEN XM
Paliwo: BENZYNA/LPG
Wersja:: ...
Rok prod.:: 1992
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: WEJHEROWO
Wysłany: 5 Lipiec 2016, 15:20   

Samochód strasznie "pierdzi", rzuciłem okiem na kolektory i obydwa pęknięte dosyć sporo. W jednym pęknięcie jest na +-10 cm... Lepiej trochę się pomęczyć z wyjęciem kolektorów, czy może łatwiej wyjąć silnik? Co do wyjęcia mam obawy do hydrauliki co by się nic nie popaprało...

 
 
oldmagneto

Mój samochód: XM V6
Poj. silnika (cm3): 2975
Paliwo: LPG
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1993
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 76
Skąd: Ożarów
Wysłany: 5 Lipiec 2016, 20:04   

W tej wersji silnikowej tylko robota przy cylindrach 1 2 3 jest łatwa i to po zdjęciu pasa przedniego z wentylatorami i zderzakiem . Robota przy cylindrach przy podszybiu to wyjęcie całego zespołu napędowego i na stół .
Kolektory wyjdą ze szpilkami , no może nie wszystkie . Może się okazać że kilku szpilek brak bo sobie wypadły . Najlepiej przegwintować oczko wyżej i dać nowe szpilki - taka robota na samochodzie to strata czasu (cylindry 4 5 6 ) .
Hydraulika w Zpj to tylko jedna rurka z konżektora na "pokład" XM'a (jest ładna złączka) , reszta to połączenia powrotu do zbiornika LHM z konżektora i zasilania pompy ze zbiornika -wszystko proste jak "drut" .

Może jakieś foto tych pęknięć .

 
 
MANFRED11111
MANFRED11111

Mój samochód: citroen XM/A160/citroen BX
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: benzyna
Wersja:: exclusive/avangarde
Rok prod.:: 1990
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 202
Skąd: Radom
Wysłany: 5 Lipiec 2016, 21:26   kolektor wydechowy 3.0 v6 167kM

Witam,simpson jeśli nie znajdziesz u siebie gdzieś w okolicy kolektorów to służę pomocą.Posiadam kolektory wydechowe z xm 3.0V6 model 1992.
Mogę podesłać fotki na e-mail.
mariuszpyziak@interia.pl
505640530
Pozdrawiam

_________________
MANFRED11111
 
 
simpson

Mój samochód: CITROEN XM
Paliwo: BENZYNA/LPG
Wersja:: ...
Rok prod.:: 1992
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: WEJHEROWO
Wysłany: 6 Lipiec 2016, 07:47   

Dzisiaj postaram się zrobić zdjęcia. lecz nie wiem czy coś na nich będzie widać.



Po południu zadzwonię do Ciebie.

 
 
simpson

Mój samochód: CITROEN XM
Paliwo: BENZYNA/LPG
Wersja:: ...
Rok prod.:: 1992
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: WEJHEROWO
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 08:32   

Czy mogę zdiagnozować Lexią mój silnik? 3.0 V6 167km 92 rok. Mianowicie samochód się zalewa lekko, chodzi nierówno. Obstawiam, że spowodowane jest to pękniętymi kolektorami. Pewnie sonda zbiera złe informacje i źle dobiera ilość paliwa. Chciałbym zobaczyć czy Lexia coś wykaże.

 
 
MANFRED11111
MANFRED11111

Mój samochód: citroen XM/A160/citroen BX
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: benzyna
Wersja:: exclusive/avangarde
Rok prod.:: 1990
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 202
Skąd: Radom
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 12:39   kolektor wydechowy 3.0v6 167kM

Witam,mechanikiem nie jestem ale nie wydaje mi się aby na wydechu(kolektor wydechowy) jeśli jest pęknięty powodowało to zalewanie silnika i nie równą jego pracę.Jeśli uszkodzony byłby kolektor ssący to wtedy jest taka możliwość...lewe powietrze zasysane+dezorientacja kompa co do dawkowania Pb i w rezultacie nierówna jego praca i dławienie się,ewentualnie przygasanie motoru bądź podwyższone obroty.
Tak Ja to widzę.Jest kilku dobrych mechaników na forum poczekajmy na wstępną opinię teoretyczną fachowców.
Pozdrawiam

_________________
MANFRED11111
 
 
diodalodz

Mój samochód: Citroen XM mk1
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: LPG+PB
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 349
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 13:45   

Wydech musi być szczelny by sonda brała poprawne wartości. Ale zalewanie to temat może być głębszy np rozjechana mapa paliwa przez LPG jeśli taką instalację posiadasz. Do tego inspekcja palca rodzielacza i kopułki .

 
 
simpson

Mój samochód: CITROEN XM
Paliwo: BENZYNA/LPG
Wersja:: ...
Rok prod.:: 1992
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: WEJHEROWO
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 14:07   

Auto ogólnie niedawno kupione w takim właśnie stanie. LPG jest ale to zwykła instalacja gazowa na dodatek aktualnie nie pracująca ( jakieś problemy z kabelkami, zakładał to chyba magik ). Do auta dostałem drugi komplet przewodów zapłonowych używanych, po podmianie kompletu dalej to samo. wiece wydają się w dobrym stanie. Po odłączeniu jednego gara silnik pracuje jakby lepiej na wolnych, na wyższych słychać brak jego pracy. Wydaje mi się, że pęknięcie jest właśnie na tym jednym garze, co powoduje wydmuch spalin, a co za tym idzie wprowadzenie w błąd sondy lambda. Zaczną od wymiany kolektorów, jeśli to nie pomoże będę szukał dalej.

 
 
smutekh

Mój samochód: Citroen XM,Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 30002500
Paliwo: pb lpg,on
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 1993
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Lipiec 2016, 16:41   

Skontroluj a najlepiej wymień sondę Lambda.Sprawdz jeszcze czujnik temperatury silnika podający info dla komputera silnika.Jeżeli będzie uszkodzony to komputer dostanie info że silnik jest zimny i będzie podawał większą dawkę paliwa.

 
 
simpson

Mój samochód: CITROEN XM
Paliwo: BENZYNA/LPG
Wersja:: ...
Rok prod.:: 1992
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: WEJHEROWO
Wysłany: 11 Lipiec 2016, 12:37   

Dziękuje za każdą pomoc. Na razie czekam na kolektory wydechowe. Jeżeli po wymianie nic się nie poprawi, sprawdzę lambdę i czujnik temp.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA