Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen C5 benzyna gaz chodzi na 2 cylindry
Autor Wiadomość
Rafal 555

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Rfn
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Lis 2022
Posty: 15
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: 8 Grudzień 2022, 12:36   

Wiem że piszę trochę chaotycznie ale dlatego że przez mikrofon pisząc że strach jeździć tymi citroenami i peugeotami miałem na myśli swoje auta bo są już stare i może się coś nagle wysypać a tak to prawda immobilizer pewnie sam sobie uwaliłem bo jeździłem w delegację odłączałem klemę czasami zapomniałem bo coś mi kradło prąd instalacja gazowa jak się okazało sama hydraulika w citroenach się często nie psuje Ale jak jest stare auto No to niestety nic wiecznie nie będzie kiedyś te uszczelniacze rurki puści i auto pójdzie na glebę choć jeździłem miesiąc czasu bez pompy i było okej ogólnie auta okej mają coś w sobie ale brakuje mi w tych silnikach benzynowych Turbo miałem wcześniej Mondeo 4 w dieslu silnik Euro 5 i tam mi się podoba i środek i silnik i przełożenie maglownicy na kierownicę niewielki ruch jest reakcja A co do hydropneumatyki to mamy drogi coraz lepsze jak jest zawieszenie wielozwojowe to naprawdę nie masz takiej tragedii różnicy w Peugeocie zawieszenie Okej ale za niski ten przód i co jeszcze silniki benzynowe dosyć paliwożerne Nawet na LPG ale ogólnie żeby podsumować oba modele bardzo udane w Mondeo mk4 trochę więcej miejsca niż w Peugeocie 407 w Citroenie c5 podobnie

 
 
Rafal 555

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Rfn
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Lis 2022
Posty: 15
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: 8 Grudzień 2022, 16:43   

Na razie auto chodzi ale na wolnych obrotach też jest zdarzy się jest delikatne wypadanie zapłonu czasami co kilka sekund albo minut więc czy to jest naprawione do końca to nie wiem Trzeba pojeździć kilka tygodni miesięcy Okaże się na pewno chcę kupić drugi zestaw startowy na zapas nigdy nic nie wiadomo czy nie padnie kiedyś w drodze

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 249
Skąd: Gdynia
Wysłany: 8 Grudzień 2022, 21:26   

Swego czasu sam się przymierzalem do zakupu forda mk, lub citroena C5. Ale jak dla mnie ze wzgledu na moje gabaryty i problemy z kregosłupem przegrały z Citroenem C4 GP. I nie żaluję wyboru. :-) Nestępny też jeżeli będzie to cytryna "następca-naśladowca" G4 GP o ile takie będą dostępne. ;-)

 
 
Rafal 555

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Rfn
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Lis 2022
Posty: 15
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: 9 Grudzień 2022, 04:03   

Wiadomo każdy chwali swoje dopóki nie padnie jak się coś uszkodzi jest większy problem to dopiero zaczynają ludzie przeklinać mówią nie sądziłem że tak mój samochód się może zepsuć A tak ładnie chodził jaki to cudowny Skąd my to znamy samochód jak jest auto nie zajechane to każde ileś tam pochodzi nowe też się psują

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 249
Skąd: Gdynia
Wysłany: 9 Grudzień 2022, 21:45   

Rafal 555 każdy ma prawo do zmiany zdania. Twoje pierwsze wypowiedzi o francuzach byly "takie sobie" :-P

 
 
Rafal 555

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Rfn
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Lis 2022
Posty: 15
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: 10 Grudzień 2022, 10:14   

Ja do francuzów nic nie mam i tak się dobrze trzymają jak na swoje lata w porównaniu do innych mają blachy podwójny ocynk ale trzeba się powoli pogodzić że to już jest końcówka tych aut Citroen C1 C2 C3 C4 C5 407 C8 xsanta i pozostałe, ja piszę o swoich autach kiedyś też miałem ochotę na C4 GB w sumie VAN w porównaniu do Mondeo MK4 to zupełnie dwa różne auta na pewno lepiej się wsiada wysiada i więcej miejsca jest w twoim ale znowu Mondeo się trzy razy lepiej prowadzi ale mniejsza widoczność niż u ciebie coś za coś

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 249
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11 Grudzień 2022, 17:57   

Jak zawsze każdy powinien podejmować świadomy wybor. Ale zdarza się niektorym podejmować ryzyko. :-) Ja już jestem tym wygodnym i staram się być świadomy swoich decyzji. Tak było np z wyborem silnika w C4 benzyna czy disel :->

 
 
Rafal 555

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Rfn
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Lis 2022
Posty: 15
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: 19 Grudzień 2022, 20:56   

: Dzisiaj 20:40
Witam chciałem zmienić sterownik silnika Chodzi mi o ten numer 12Na końcu bo dużo jest sterowników wszystko się zgadza tylko są inne numery 23 13 53 38
Mój numer sterownika to IAW 6lp1.12
I dużo jest sterowników wszystko się zgadza tylko na końcu zamiast 12 jest inna cyfra Co to w ogóle znaczy Czy to ma jakieś znaczenie.?
Wiem że były sterowniki też bez tych dodatkowych numerów na końcu po kropce

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 20 Grudzień 2022, 10:28   

Istotny jest numer sterownika , podawany najczesciej jako Bosch numer. Te dalsze numery to dane serii , oznaczenie wgranego softu i konfiguracji. W sumie nie majace znaczenia dla elektronika, bo oczywiscie i tak trzeba uzywany sterownik oddac w rece elektronika. W sumie najlepiej szukac uzywki po konsultacji z elektronikiem. Kazda marka kieruje sie innymi kryteriami i warto znac znaczace niuanse. Swierzy przyklad z YT , gdzie w Hundayu identyczne numery sterownikow , a wewnatrz calkiem inne podzespoly. Nawet powazna firma nie ogarniala tematu i naprawa trwala dluuugi czas.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA