Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

XM - odnowienie chromowych wstawek w bocznych listwach

borys10101 - 9 Luty 2014, 22:42
Temat postu: odnowienie chromowych wstawek w bocznych listwach
Witam .Jak w temacie czy ktoś to już może przerabiał?Jest jakiś sposób żeby te chromowe listwy odnowić?Mam je w paru miejscach nieciekawe , niby pierdół ale szpeci jednak autko.
Kemsey - 9 Luty 2014, 23:30

"Chromowane"? One niestety tylko imitują chrom. To jakaś cienka aluminiowa blacha powleczona przeźroczystym plastikiem. Jak są ślady korozji to nic nie zrobisz, jeśli zmatowiały to można wypolerować pastą np. do plastikowych kloszy reflektorów. Ewentualnie okleić folią na gorąco, przemalować, tylko, że wtedy tracimy kontrast między kolorem auta. Ogólnie to Citroen się nie postarał z tymi listwami. Najlepiej jest wymienić te listwy na takie ze stali nierdzewnej, polerowanej. Kupiłem kiedyś dwoje drzwi z takimi listwami. Bez porównania względem oryginalnych. Tylko gdzie takie znaleźć? Sam bym kupił
diodalodz - 10 Luty 2014, 13:05

Chromowane listwy z plastikowych profili da się wyjąć. Niestety tak jak pisał Kamsey jest po powlekane aluminium. Czekam na ustabilizowanie wiosennej pogody, wtedy spróbuje wymienić to na polerowaną nierdzewkę z taśmy. Trzeba tylko zrobić drewniane kopyto do formowania właściwego kształtu .
borys10101 - 10 Luty 2014, 20:20

Koledzy dzięki za szybką odpowiedz.Diodalodz też będę chciał iść właśnie w tym kierunku co opisujesz.Wielka prośba do Ciebie jak byś mógł to wrzuć fotki po tej modyfikacji.Pozdrawiam.
diodalodz - 10 Luty 2014, 20:59

Najpierw czeka mnie wymiana czujnika położenia wału w moim V6 :) A to oznacza zdjęcie kolektora i części wiązki :) Ale zobaczymy, bo kupilem dodatkowe 4 sztuki listew właśnie do tego celu.
Wodnikczek - 12 Luty 2014, 21:19

Chłopaki chłopaki po pierwsze listwy się utleniają pod wpływem światła słonecznego.
Następnie wszystkie listwy są zdejmowalne trzeba mieć 2 śrubokręciki i zaczynać zawsze od środka od dołu lekko podważać by mocowania plastikowe listw nie popękały.
Są dwie szkoły regeneracji listw "chromowych"
Zdzieranie do czarnego plastiku. Następnie wygładzanie dawanie podkładu o lakier chrom a następnie podkład. Lecz jest lepsza metoda wpadli na nią francuziki z ichniego forum nie będę się tu mądrzył prześle wam stronkę. Powodzenia
http://www.planete-citroe...t=136527&page=2
Ps. Jest to świetna kopalnia wiedzy dla wszystkich od samodzielnej naprawy przekładni kierowniczej do instalacji elektrycznej.

Haveaniceday - 13 Luty 2014, 16:26

Ciekawe czy to będzie dobrze wyglądać na srebrnym XMie?
Eryk - 10 Marzec 2014, 21:31

Widziałem lepsze metody niż to co zrobił ten Francuzik.
Zobaczcie to: http://www.youtube.com/watch?v=7uC1gWKsJ8M

Jawak - 2 Maj 2014, 12:31

chrom, chromem, ale jak trwale przywrócić czerń plastikom. Czy metoda z opalarką daje rade usunąć głębsze rysy? No i jak zabrać się do demontażu listew? bo na siłę nie chce dłubać, żeby lakieru nie uszkodzić.
Kemsey - 3 Maj 2014, 12:18

Ja próbowałem odświeżyć listwy opalarka, ale to nie działa. Ten plastik jest jakiś dziwny. Nie zmienia koloru tylko od razu się zaczyna topić. Zdemontować je możesz po wcześniejszym zdjęciu boczków. Później trzeba poluzować jeszcze wkręty (3 sztuki, albo więcej, nie pamiętam) i listwę się wysuwa w kierunku tyłu samochodu
Eryk - 7 Maj 2014, 22:50

Kemsey napisał/a:
Ja próbowałem odświeżyć listwy opalarka, ale to nie działa. Ten plastik jest jakiś dziwny. Nie zmienia koloru tylko od razu się zaczyna topić. Zdemontować je możesz po wcześniejszym zdjęciu boczków. Później trzeba poluzować jeszcze wkręty (3 sztuki, albo więcej, nie pamiętam) i listwę się wysuwa w kierunku tyłu samochodu


A czy po zdjęciu boczka drzwi jest łatwy dostęp do śrub mocujących listwę boczną? Chciałbym zregenerować swoje ale zanim się do tego zabiorę wolałbym wiedzieć czy można ją zdjąć bez wybebeszania całego osprzętu drzwi.

Eryk - 7 Maj 2014, 22:54

Jawak napisał/a:
chrom, chromem, ale jak trwale przywrócić czerń plastikom. Czy metoda z opalarką daje rade usunąć głębsze rysy? No i jak zabrać się do demontażu listew? bo na siłę nie chce dłubać, żeby lakieru nie uszkodzić.


Swego czasu gdy jeszcze miałem listwy w kolorze czarnym w poprzednim aucie (a w zasadzie szarym bo czarne to może one były po wyjechaniu z fabryki) to malowałem je czarnym lakierem w sprayu i było git...na jakiś czas.

jedras.gda - 7 Maj 2014, 23:09

Pamiętam, że kiedyś przy okazji wyrzucania starych drzwi, chciałem zdemontować z nich listwę. Dwa mocowania bez problemu, ale z trzecim już nie chciałem się męczyć, bo coś wzmocnienie przeszkadzało. Odkręcić się na pewno jakoś da :roll: .
leszek5a - 31 Maj 2014, 16:59
Temat postu: Listwy drzwi chrom
Myślę że dobrym pomysłem na odnowienie bocznych listew chrom, jest zakup taśmy o nazwi( czy też firmy) LAMPA.Trzyma się to bardzo mocn,nie odłazi - ale warunkiem sukcesu jest staranne przygotowanie powierzchni oklejanej tą taśmą .Same listwy wyciąga się dość łatwo ale to już zostało opisane.Naprawdę polecam.
Eryk - 1 Czerwiec 2014, 00:21
Temat postu: Re: Listwy drzwi chrom
leszek5a napisał/a:
Myślę że dobrym pomysłem na odnowienie bocznych listew chrom, jest zakup taśmy o nazwi( czy też firmy) LAMPA.Trzyma się to bardzo mocn,nie odłazi - ale warunkiem sukcesu jest staranne przygotowanie powierzchni oklejanej tą taśmą .Same listwy wyciąga się dość łatwo ale to już zostało opisane.Naprawdę polecam.


Co masz na myśli pisząc o starannym przygotowaniu powierzchni? Gdzie niby został opisany demontaż listew? według mnie tego chromowanego ustrojstwa nie da się wyjąć bez zdjęcia całej listwy a co za tym idzie boczów drzwi.

leszek5a - 2 Czerwiec 2014, 18:51

Witam.Pisząc o starannym przygotowaniu oklejanej powierzchni mam na myśli staranne przygotowanie oklejanej powierzchni.. według mnie te chromowane listwy da się wyjąć bez demontażu całości w piętnaście minut mając dwa płaskie wkrętarki w rękach.Dobrze robić to w ciepły dzień,można też podważać je dwoma szpachelkami.Trzymają się na zaczepach w prostokątnych otworach.Po wyjęciu oczyścić z utlenionego aluminium ubytki zakleić żywicą epoksydową potem czyszczenie szpachlowanie farba podkładowa i oklejanie taśmą chrom.Powodzenia.
diodalodz - 3 Czerwiec 2014, 01:36

Zobaczymy jak wyjdzie. Muszę wytrawić resztki aluminium z listew bo zerwałem już warstwę przezroczystego plastiku. Zamówiłem jakaś taśmę chrom z allegro :) Zobaczymy jak będzie. Muszę wyszpachlować troszkę listwę bo ma parę skaz.
Qrli - 9 Czerwiec 2014, 16:03

Zeby wyciagnac listwy ze zderzakow trzeba najpierw zdjac zderzaki i od sroka sa zatrzaski ktore wypycha sie plaskim srobokretem. Trzeba robic to ostroznie i pomalu zeby nie zlamac listwy.
Qrli - 9 Czerwiec 2014, 16:38

Tasme taka aluminiowa mozesz dostac w sklepie budowlanym. Sluza one do ussczelniania wentylacji budowlanej. Ja kupilem 2 tyg temu za 9,5 pln. Pozaciagaj ja za ranty do srodka zeby woda nie wlazila. Roznicy miedzy oryginalem praktyzcnie nie widac.
Qrli - 9 Czerwiec 2014, 23:54

https://www.dropbox.com/s...o4/CAM00427.jpg

https://www.dropbox.com/s...bn/CAM00425.jpg

wojtis1990 - 10 Czerwiec 2014, 08:05

Widziałem na żywo efekt jaki zrobił Qrli, na swoim autku. Efekt jest świetny, boję się tylko że po zimie to zejdzie bo kiedyś już używałem podobnej taśmy do podobnych celów.
Eryk - 10 Czerwiec 2014, 14:07

No rzeczywiście. Efekt jest ok. Niestety sam także używałem takiej taśmy w tym celu jeszcze na moim MK I i po paru miesiącach nie dało się na to patrzeć. Skurczyła się i powstało coś na kształt pęknięć choć w rzeczywistości były to sklejone fałdy no ale może to kwestia "przygotowania powierzchni".

P.S.

Widzę Qrli, że mamy identyczny gust jeśli chodzi o kierunkowskazy boczne. Ja swoje oryginalne wyrzuciłem zaraz po zakupie auta. Co jak co ale pomarańczowe po prostu tam nie pasują.

Qrli - 12 Czerwiec 2014, 10:51

Kierunkowskazy biale bocze byly montowane po 3 lifcie czyli od 1998 roku. Moje obydwa Xmy sa po tym lifcie choc ten ze zdejcia jest przejsciowy mial pomaranczowe fabrycznie i napis Exclusive ale grill ostatni i plastikowe drewno.
Wodnikczek - 13 Czerwiec 2014, 16:38

Qrli napisał/a:
Zeby wyciagnac listwy ze zderzakow trzeba najpierw zdjac zderzaki i od sroka sa zatrzaski ktore wypycha sie plaskim srobokretem. Trzeba robic to ostroznie i pomalu zeby nie zlamac listwy.


Się mylisz listwy chromowe ze zderzaka przedniego i tylnego zdejmuje sie bezproblemowo przy pomocy 2 małych śrubokrętów. Wdzie że temat sie ruszył co do listw chromowych. Cieszy mnie to bo. Zamówiłem farbę chrom czekam tylko na przesyłka. Niebawem foto relacja z odnawiania listew chromowych + zdejmowanie listew krok po kroku

wojtis1990 - 13 Czerwiec 2014, 19:51

Cytat:
Się mylisz listwy chromowe ze zderzaka przedniego i tylnego zdejmuje sie bezproblemowo przy pomocy 2 małych śrubokrętów.

Potwierdzam, widziałem jak Wodnikczek, robił to przy mnie.

mzjr - 3 Lipiec 2014, 05:50

Qrli napisał/a:
https://www.dropbox.com/s/ppovo72ve1yl6o4/CAM00427.jpg

https://www.dropbox.com/s...bn/CAM00425.jpg


Linki wygasły :-|

Cytat:
się mylisz listwy chromowe ze zderzaka przedniego i tylnego zdejmuje sie bezproblemowo przy pomocy 2 małych śrubokrętów. Wdzie że temat sie ruszył co do listw chromowych. Cieszy mnie to bo. Zamówiłem farbę chrom czekam tylko na przesyłka. Niebawem foto relacja z odnawiania listew chromowych + zdejmowanie listew krok po kroku

Czekamy z niecierpliwością 8-)

Qrli - 9 Lipiec 2014, 18:29

https://www.dropbox.com/s...1d/CAM00425.jpg

https://www.dropbox.com/s...gs/CAM00427.jpg

Wodnikczek - 15 Lipiec 2014, 08:16

Gotowe niestety zdjęcia nie oddają rzeczywistego wyglądu ale efekt jest świetny. Jeśli znajdę jeszcze dziś czas pomaluje całą listwę z podkładem i zamontuje na aucie. Na pierwszym zdjęciu od lewej listwa normalna następnie akryl + chrom obok sam chrom
Wodnikczek - 15 Lipiec 2014, 09:48

Dodatkowe fotki
mzjr - 15 Lipiec 2014, 13:43

No a co z tym..
Wodnikczek napisał/a:
Niebawem foto relacja z odnawiania listew chromowych + zdejmowanie listew krok po kroku

:-D

Wodnikczek - 15 Lipiec 2014, 14:10

W pierw trzeba mieć przyczynę by je zdejmować cierpliwości.
Farba wyschła niestety chrom schodzi po przetarciu palcem. W takiej sytuacji potraktowałem listwę jeszcze kllarlakiem i czekam na efekty czy nie zmienił się odcień i kolor. Próbuje od dłuższego czasu walki z listwami chce uzyskać chrom na listwach a nie srebro. Sądziłem że się udało tak mnie zapewniano dlatego zamieściłem posta. Stosując inne podkłady pod chrom miało to niestety miejsce. Jak uzyskam to co chce listwy zderzaków będę wtedy zdejmował

Eryk - 15 Lipiec 2014, 21:22

To daj fotorelację ze zdejmowania drzwiowych. Podobno da się to zrobić bez zdejmowania boczków w co wątpię.
Qrli - 15 Lipiec 2014, 23:06

Da sie jak masz poluzowane lekko zasówki na torx 20 wtedy wysuwasz jak w Xsarze.
Eryk - 16 Lipiec 2014, 11:06

No ale poza trzema punktami mocowania na torx jest jeszcze otwór prowadzący, w który wchodzi wystający z listwy kołek, a to uniemożliwia jej przesunięcie .
Kemsey - 16 Lipiec 2014, 12:02

Nie znacie się, wcale nie trzeba demontować całej listwy, żeby wyjąć tą ozdobną. Wystarczy jedno narzędzie - nóż do tapet (taki za złotówkę). Rozbieramy go i samym ostrzem podważamy listwę wsuwając je delikatnie wzdłuż ostrą krawędzią w dolną część listwy ozdobnej na środku całości. Mocno podważamy i zatrzask powinien puścić, później następny i następny, aż do momentu kiedy już będzie można złapać ręką i resztę listwy wysunąć najpierw z pod jednej krawędzi, a później już całą listwę. Małe listwy z błotników demontujemy po odkręceniu jednego wkręta na torx 20 od wewnętrznej strony błotnika po uprzednim podniesieniu auta MAX w górę. Trzeba w pierwszej kolejności przesunąć płaskim śrubokrętem ozdobny element wewnątrz listwy tak aby było widać krawędź i dopiero wtedy podważamy. Może to sprawić problem przez nagromadzony piach i bród z nadkoli. Moje były mocno zgnite więc niespecjalnie uważałem przy zdejmowaniu, bo i tak miałem jedną listwę z drzwi w zapasie, którą pociłem na kawałki zastępując te oryginalne. Listwy po zdemontowaniu można ręcznie wypolerować. Najpierw szlifujemy papierem 800, później co kto ma 1500, albo 2000 na mokro, a następnie bawełnianą szmatką i pastą do polerowania lakieru mocno wcieramy też na mokro.
Eryk - 17 Lipiec 2014, 10:40

A może najlepiej po prostu kupić te cholerne listwy w ASO?
diodalodz - 17 Lipiec 2014, 11:51

Jak dzwoniłem do Kubiaka w Łodzi to twierdzili, że są niedostępne.
Wodnikczek - 18 Lipiec 2014, 08:49

Foto relacja z dedykacja dla wątpiącego Eryka że się da
Opis krótki podważamy od dołu zresztą Kemsey zrobił to za mnie.

Lecz ja mam troszkę inna metodę.

Ja próbuje dalej uzyskać odpowiedni połysk i odbicie lustrzane na listwach. Prawie u celu dam znać jak mi poszło. Wtedy napisze wszystko gdzie można dostać potrzebne lakiery i w jakiej cenie.

Eryk - 18 Lipiec 2014, 12:18

Dzięki za zdjęcia. W wolnej chwili spróbuję to zrobić. Trzymam kciuki za sukces w dobieraniu lakierów tak aby uzyskać chrom-efekt.
Wodnikczek - 18 Lipiec 2014, 15:28

Ale uwaga z przednim zderzakiem i z tylnym. Zaczynamy od środka czyli z przodu na zagięciu. Zaznaczone na fotkach żółtą linią. I jeszcze jedno kiedy mamy już lekko podważony przód odczepiamy listwę tak jak na zdjęciu drugim 1,2,3,4 itp. Dla tych co będą robić to pierwszy raz warto mieć kogoś do pomocy. Szczególna ostrożność zachować na zakręcie listy (łatwo ja połamać w ty miejscu).

Pytanko dla zainteresowanych mam też wrzucić fotki z rozbierania listwy np przedniej czy pokaz z listwy bocznej wystarczy

Qrli - 27 Luty 2015, 22:36

http://kleinanzeigen.ebay...223-1088?ref=wl
Qrli - 2 Marzec 2015, 00:42

Po ostaniej naprawie listewki bocznej za pomocą tasmy aluminiowej mineło już 8 miesięcy. Nie widac jakichkolwiek śladów zuzycia lub niesprawnosci. Z tej racji pozwoliłem sobie wykonac kilka zdjęć z naprawy i skleić z tego PDFa.

https://www.dropbox.com/s...iowych.pdf?dl=0

robson - 4 Marzec 2015, 14:02

Super! Trochę pracy ale efekt murowany!
Qrli - 5 Marzec 2015, 15:17

Dodam ze dzisiaj patrzylem i znow mozna zamowic w ASO listwe na zderzak przod.
nr czesci: 7452 78.

Kriss - 5 Marzec 2015, 16:24

Qrli napisał/a:
Dodam ze dzisiaj patrzylem i znow mozna zamowic w ASO listwe na zderzak przod.
nr czesci: 7452 78.


o proszę jaka cena?

Wodnikczek - 5 Marzec 2015, 16:50

Kriss napisał/a:
Qrli napisał/a:
Dodam ze dzisiaj patrzylem i znow mozna zamowic w ASO listwe na zderzak przod.
nr czesci: 7452 78.


o proszę jaka cena?


1000 zł przednia + tylnia listwa wiszą cały czas tylko cena co roku jest większa a bocznych nie dostaniesz

MANFRED11111 - 5 Marzec 2015, 23:39
Temat postu: odnowienie chromowych wstawek w bocznych litwach
Witam,
Panowie pozwolę sobie wejść w temat ,który od paru dni trochę śledze i i i jak by ktoś był zanteresowany posiadam tylko jedną sztuke listwe w oryginale z pięknym Paskiem oryginalnie chromowym na drzwi kierowcy.Wiadomo jest to listwa używana nosząca ślady różnych przygód jakieś rysy czy delikatne zaciecia(mowa o plastiku) ale chrom jest bez skazy na moje oko,chociaż noszę okulary ;-) .Fotki mogę przesłać na pw,choć nieodzwierciedlą efektu real
Pozrawiam :-)

Qrli - 6 Marzec 2015, 14:42

Cytat:
1000 zł przednia


Przed chwila dzwonilem i kosztuje 110 euro w ciagu 2 dni na miejscu czyli na wtorek mi Pan powiedzial. Kolega z tym tysiacem to troche przesadzil.

wojtis1990 - 6 Marzec 2015, 15:34

A żeby było dokładniej to listwy na przedni zderzak:
netto 355,04 PLN
brutto 436,70 PLN

Kriss - 13 Marzec 2015, 16:34

o proszę to ja sie piszę na przednią i tylną , możesz to ogarnąć?
Qrli - 17 Marzec 2015, 11:52

Dzwonisz do lokalnego dilera Citroena podajesz nr czesci i zamawiasz.
Przod: 7452 78
Tyl: 95656457

Wodnikczek - 1 Czerwiec 2015, 08:15

Zrywanie listw do plasku mi się nie uśmiecha (za dużo roboty). Zrobić a się nie narobić.
Postanowiłem pomalować ustrojstwo srebrną farbą do felg.
Po zdjęciu listw z auta wszelakie bąble i wybrzuszenia usunąłem do gołego plastiku. Następnie szpachla szpachla i jeszcze raz szpachla. Jak wygładzę do zamierzonego rezultatu prześle fotkę. Na-razie to tyle.

Qrli - 1 Czerwiec 2015, 10:47

Chcialbym Cie ostrzec. Szpachla sie nie nadaje. Popeka Ci przy zakladaniu. Jak jest zdrowa listwa to owszem nie da sie latwo zerdzec tej powloki plastkiowej. Ale musisz to zrobic. Jak tego nie zrobisz i nie usuniesz rzetelnie do golego plastiku to to wyjdzie pozniej. Przerabialem juz to.

Sa wiec dwie opcje:
-Opalarka i schodzi jak po masle. Podwazasz srubokretem i odskakuje krok po kroku.
-Szlifierka mimosrodowa z mala predkoscia i z tarcza scierna i tez ladnie schodzi, (trzeba uwazac zeby dolow nie narobic.

Na listwach zderzakow radze ci tylko elementy gdzie parchy sie porobily zeszlifowac i ta tasma dokleic tylko kawalek, Calego nie rob bo ta tasma na zakrecie nie obrobisz.

Masz fajny kolor Xma, zrob sobie od razu listwy czarne w kolor zobaczysy jak bedzie wtedy megawygladal. Sam bym chcial taki kolorek miec.

Wodnikczek - 1 Czerwiec 2015, 11:44

Z posiadanych 3 listw przedniego zderzaka i tylnych w ilości tej samej. Parchany są tylko na rogach. Z bocznymi się nie bawię jeśli występują niedoskonałości listwa idzie do pocięcia na mniejsze elementy ozdobne.
Qrli - 1 Czerwiec 2015, 16:12

Tzn ze masz spryskiwacze w zderzaku przednim, z tylu jest jedna listwa jak ci sie polamalo na 3 szt to musisz zakupic nowa raczej. Ja wlasnie te konce dosztukowalem tasma i z metra nic nie widac roznicy. Reszta spolerowana do polysku i jest ladnie.
Wodnikczek - 2 Czerwiec 2015, 06:55

Ostatnie zdjęcie to zdjęcie poglądowe zaznaczyłem miejsca gdzie najczęściej listwa się utlenia. Gdybym miał spryskiwacze lamp przednich było by super. Prace trwają wszystko narzazie schnie. Jutro zakładam pomalowane listewki.. Najwięcej zabawy jest z szpachlowaniem ale to ogarniam .
Qrli - 2 Czerwiec 2015, 12:35

Zrozumialem ze masz jedna listwe przednia w 3 czesciach, dlatego myslalem z emasz w obec tego spryskiwacze. Jak masz 3 szt to chetnie jedna odkupie moze byc sparchana ja sobie to zedrze i dorobie tasma aluminiowa.
Qrli - 2 Czerwiec 2015, 12:38

Szkoda ze nie zrobiles tak jak Ci polecalem. Jak wroce do Lublina to zrobie Ci zdjecie jak wyglada listwa zderzak z dosztukowanym aluminium.
Wodnikczek - 5 Czerwiec 2015, 08:32

Qrli napisał/a:
Szkoda ze nie zrobiles tak jak Ci polecalem. Jak wroce do Lublina to zrobie Ci zdjecie jak wyglada listwa zderzak z dosztukowanym aluminium.


W sumie to dobrze. Każdy użytkownik xm-a będzie miał do wyboru II metody odnawiania.

Qrli napisał/a:
Jak masz 3 szt to chetnie jedna odkupie
.
Niema problemu interesuje cie przenia listeweczka ale czy z mk1 czy z II bo są inne.

W ta sobotę jak mi nic nie wypadnie zamontuje już wszystko. W międzyczasie znalazłem resztki farby :-D i z resztek listw wyszło.

Skończyłem
Niestety komórka wykonała mi jedno zdjęcie zanim całkiem padła.

Wodnikczek - 6 Czerwiec 2015, 15:37

Skończyłem
Niestety komórka wykonała mi jedno zdjęcie zanim całkiem padła.

Wodnikczek - 8 Czerwiec 2015, 14:39

Zdjęcia listw na hydrowozidle. I to by było na tyle z mojej strony.
wojtis1990 - 8 Czerwiec 2015, 17:34

Pięknie to wygląda, Wodnikczek, zdaj relacje po zimie jak to sie trzyma. Ja też mam jedną najbrzydszą listwę i będę ją próbował odrestaurować po swojemu, ciekawe co z tego wyjdzie :)
Wodnikczek - 8 Czerwiec 2015, 22:34

Dam znać jak będzie po zimie
wojtis1990 napisał/a:
istwę i będę ją próbował odrestaurować po swojemu, ciekawe co z tego wyjdzie :)
. Jeśli twój sposób będzie lepszy od mojego i Qril-a. Było by świetnie
Qrli - 10 Lipiec 2015, 10:57

Folia, ktora obkejalem w maju 2015, zauwazylem ze zaczyna juz mikropekac. Widoczne sa z metra czarne cienkie kreseczki. Kemsey kiedys kupil drzwi do Xma i tam byly wstawione zamiast tych listew idealnie wyprofilowane blaszki ze stali nierdzwenej i wypolerwoawne. Sadze ze to jedyne dobre rozwiazanie. Na srebrno tez kiedys malowalem tak jak Wodniczek w 2012 roku i to nie jest to samo bo reflexji lustrzanej nie daje, a ze auto bylo srebne, to juz w ogole roznicy nie bylo wtedy wiadac. Mam w peugeocie 605 prawdziwy metal chromowany i to jest na lata rozwiazanie.

Wniosek jest taki ze trzeba znalezc rzemieslnika ktory ladnie takie listwy ze stali nierzdewnej o takim luku wyprodukuje i bedzie sprzedawal nam na metry. Macie jakies kontakty to piszcie.

Eryk - 13 Lipiec 2015, 23:58

Przed efektem pękania taśmy aluminiowej przestrzegałem już wcześniej. Inna rzecz, że można kupić na allegro folię samoprzylepną w kolorze chrom która nie będzie pękać ale jest wyraźnie grubsza od aluminiowej taśmy uszczelniającej, a więc jej założenie na listwy nie jest wcale takie proste.
Co do stali to taki zestaw wyprofilowanych elementów ze stali nierdzewnej można kupić w UK od jednego gościa z ich klubu Citroena. Niestety cena ponad 100 GBP.
Ja rozwiązałem problem tak, że kupiłem na Allegro listwy używane ale bez białej rdzy. O dziwo udało mi się takie trafić. Wystarczyło trochę wypolerować lekko zmatowiałą powierzchnie i są jak nowe. Niestety na zderzaki nie mieli. Rzemieślnik by się przydał ale pewnie i on nie ogarnie zderzaków.

Qrli - 17 Lipiec 2015, 12:42

Znalazelem firme ktora pomaluje takie listwy prozniowo:
http://www.vacmet.kn.pl/

I beda wygladaly jak lustrzanka refletorow.

Wodnikczek - 17 Lipiec 2015, 17:21

dzwoniłem do tych kolesi 5 miesięcy teu i powiadomiono mnie że się nie
Qrli napisał/a:
Znalazelem firme ktora pomaluje takie listwy prozniowo:
http://www.vacmet.kn.pl/

I beda wygladaly jak lustrzanka refletorow.
da???
Qrli - 1 Wrzesień 2015, 16:39

Tutaj wrzucam zdjecia listewek wykonanych ze stali nierdzewnej. Sprowadzane z Holandii z klubu XMa tamtejszego. Jedyne sensowne rozwiazanie.

Druga rzecz: Jesli docinamy listweki z innch lub instalujemy nowa z salonu to nalezy ranty ucinane zapackac farba tak aby sie nic nie dostawalo do srodka. Powinno to przedluzych trwalosc. Prosze zauwzyc ze te listwy parcieja zawsze od koncow, nigdy od srodka, chyba ze gdzies peknie.

mzjr - 1 Wrzesień 2015, 20:19

Ale upitolone wycieraczki :-D
Qrli - 11 Wrzesień 2015, 00:36

Cąły samochód w którym robiłem to zdjęcie to mega syf i maxymalna bieda bez podłokietnika. Że komus sie chce tym jeździć jeszcze...
Qrli - 23 Wrzesień 2015, 16:42

A czy ktos tego probowal?

http://www.ebay.de/itm/30...K%3AMEBIDX%3AIT

Qrli - 30 Wrzesień 2015, 11:58

Zamowilem taka folie zobaczymz jaki bedzie efekt.
bigsoft - 5 Marzec 2016, 17:08

Odświeżę temat, bo sporo czasu minęło, a nowinek nie ma. Jak ta folia, którą zamówiłeś - sprawdziła się, czy nie za bardzo?
Qrli - 5 Marzec 2016, 23:43

Z tą folia działa i raczej bedzie ok. Zrobiłem juz tak kilka aut. W między czasie zamówiłem produkcję profilów ze stali nierdzewnej. Niedługo mam nadzieje, że będą w sprzedaży.
Qrli - 21 Marzec 2016, 13:46

Jest juz prototyp:
https://www.dropbox.com/s...6c5_m7cwAa?dl=0

Koszt to około 220 zł za komplet. Są zainteresowani ?

grigori333 - 21 Marzec 2016, 14:32

Qrli, A szafka to dąb sonoma?
Wodnikczek - 22 Marzec 2016, 14:27

Jak będzie komplet z listwami przednimi to się skuszę
Jak będzie cieplej zrobię fotki moich listw jak wyglądają po zimie i sami ocenicie.

Qrli - 22 Marzec 2016, 22:54

Co to są
Cytat:
listwami przednimi
?

Komplet listw prostych. 8 sztuk to wszystko co widać na zdjęciach. Dodam ze w Holandi też sprzedają takie coś i kosztuje 80 euro

Wodnikczek - 22 Marzec 2016, 23:16

listwa zderzak tył i przód - bo tak jak to będzie wyglądało.
Zi0mal - 24 Marzec 2016, 10:36

Qrli napisał/a:
Jest juz prototyp:
https://www.dropbox.com/s...6c5_m7cwAa?dl=0

Koszt to około 220 zł za komplet. Są zainteresowani ?


Poproszę tylko na przedni zderzak jeśli można i za ile by to było?

Kemsey - 24 Marzec 2016, 13:24

ZiOmal czy widzisz na zdjęciach zamieszczonych przez Qrliego jakieś listwy na przedni lub tylny zderzak? Przecież cały czas jest mowa o listwach BOCZNYCH. Komplet za 220zł, a przednia i tylna w ASO po 400zł za sztukę. Tyle w temacie.
Zi0mal - 25 Marzec 2016, 14:52

Kemsey napisał/a:
ZiOmal czy widzisz na zdjęciach zamieszczonych przez Qrliego jakieś listwy na przedni lub tylny zderzak? Przecież cały czas jest mowa o listwach BOCZNYCH. Komplet za 220zł, a przednia i tylna w ASO po 400zł za sztukę. Tyle w temacie.


W telefonie nie zwróciłem uwagi że ich tam nie ma :-?

Pshemsky - 20 Lipiec 2016, 14:48

Witam Panowie.
Może swoje dwa grosze dorzucę. Z tego co ludzie próbowali i robili to jednak najlepsza opcja jest wymiana listw na stalowe. Sam wymieniałem w Xantii i kupiłem zestaw do XMa (najpierw jednak muszę się zając rdza i lakierem - potem wykończenia ) :)
do Xanti kosztował bodajże £55 a do XM'a £65. W Xantii zdjęcie listw było proste. Cienkim paskiem lub sznurkiem podważyć całą plastikowa listwę i wyciągnąć całość. Po zdjęciu plastiku ściąć jedną blokadę plastikową/końcówkę i wysunąć cała chromową listwę przez to ścięte miejsce/blokadę. Nową stalową wsunąć w miejsce poprzednika, docisnąć delikatnie od przodu (np. starą chromową listwą) i zakleić od tyłu. Pierwsze podejście było klejem z pistoletu ale okazał się niewypałem i koniec końców użyłem kleju do szyb :)
Pozdrawiam.

biodr - 27 Kwiecień 2017, 23:02

Pshemsky napisał/a:
[-]wysunąć cała chromową listwę przez to ścięte miejsce/blokadę. Nową stalową wsunąć w miejsce poprzednika, docisnąć delikatnie od przodu (np. starą chromową listwą) i zakleić

Pshemsky, a na listwy w zderzakach też masz jakiś patent z listwami stalowymi?

yann1001 - 11 Kwiecień 2021, 11:34

Temat trochę odgrzewany. Czy te listwy nierdzewne jeszcze są aktualne. Interesują mnie 2 komplety.
arturromarr - 15 Kwiecień 2021, 11:39

Ja regenerowałem boczne listwy, naklejając najpierw cienką taśmę metalizowaną, a na to folię ochronną do zabezpieczania lakieru. Trzeba było najpierw zeszlifować starą warstwę przeźroczystego tworzywa z listwy.
O trwałości jeszcze wiele nie powiem, bo rozwiązanie ma trochę ponad rok, ale jak na razie jest dobrze.

wojtis1990 - 18 Kwiecień 2021, 06:25

Listwy w Xantii są podobne i je testuję. Poszły do piachu, potem szpachla, podkład i na koniec chrom w sprayu. Od jesieni działa i dobrze wygląda.
yann1001 - 20 Kwiecień 2021, 20:26

Przednie listwy zderzaków dostępne są w Anglii, ale cena poraża 148 funtów. Link https://www.chevronics.co...?v=79cba1185463
Dla mnie za drogo. Zrobiłem przednią listwę zderzaka folią chrom do oklejania samochodów, ale wymaga to dużo cierpliwości szczególnie na łukach. Nie usuwałem plastiku, nakleiłem bezpośrednio na plastik oczywiście po dokładnym wypolerowaniu. Całkiem dobrze to wygląda, a co do trwałości to zobaczymy za rok. Zawsze można nakleić nową. To kosztuje jakieś 20 zł.

arturromarr - 21 Kwiecień 2021, 21:12

Nie było problemu z wciśnięciem listwy, te folie są dosyć grube?
Ja musiałem zeszlifować plastik bo był popękany miejscami. Na jednej bocznej listwie próbowałem bez usunięcia plastiku to folia trochę mi się odkształciła na brzegu.

robson - 22 Kwiecień 2021, 15:43

yann1001, Jakaś dziwna ta strona. Sprzedają sterownik silnika jako sterownik zawieszenia KLIK
biodr - 19 Lipiec 2021, 22:33

robson napisał/a:
yann1001, Jakaś dziwna ta strona. Sprzedają sterownik silnika jako sterownik zawieszenia KLIK
Jakieś 4 lata temu kupiłem sterownik zawieszenia XM ogłaszany jako sterownik automatycznej skrzyni biegów od znanej firmy auto fra*** coś tam. Nie zawsze wiedzą, co sprzedają.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group