Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Zmiany pod maską i podwoziem - Xenony - za i przeciw....

robson - 31 Maj 2009, 22:54
Temat postu: Xenony - za i przeciw....
Co sądzicie o zmianie świateł z przed ponad stu lat na nowoczesne - wyładowcze? W końcu to XXIw!
baksowaty - 1 Czerwiec 2009, 22:47

Witam ja w swoim xm mam zamontowane xenony już około pół roku i od tego czasu skończyły się moje problemy ze światłami, natomiast raz był problem podczas kontroli policyjnej który zakończył się pouczeniem.Porównywałem swoje światła ze światłami kolegi Cieplika jego wyglądały jakby akumulator miał zaraz wyzionąć ducha.Xenony gorąco polecam.
robson - 1 Czerwiec 2009, 23:17

Ja posiadam żarówki o temperaturze świecenia 3700st. K i to jest prawie nie do odróżnienia od dobrych halogenów, tym bardziej, że w postojówkach mam diody o zimnej barwie świecenia (może ok 8000K), co w zupełności dezorientuje innych. Chodzi o to aby nikt się nie czepiał bo i po co mieć jakieś pouczenia a nawet zatrzymanie dow. rej. choć jeszcze o tym od nikogo nie słyszałem. Te światła są dla naszego i innych bezpieczeństwa! Ja widzę lepiej rowerzystów czy pieszych, szczególnie podczas gdy coś jedzie z przeciwka. Nie można się cofać w rozwoju jak już większość kierowców to używa i wkrótce przestaną się czepiać bo wszyscy będą tych świateł używać :)
baksowaty - 2 Czerwiec 2009, 23:09

Witam moje xenony mają 5000k,ich światło jest barwy białej nie wpadającej w niebieski odcień i drugi plus moc pobierana wynosi 35watt jednej sztuki.
robson - 3 Czerwiec 2009, 16:33

Dopiero od 6000K jest światło białe z poświatą niebieską. Powyżej tej temp. nie ma sensu kupować xenonów bo widać gorzej jak przy halogenach. Zupełnie nie rozumiem kupowania zestawów o barwie świecenia 15000, 20000K a są nawet 25000K, które dają barwę zielonkawą. No chyba to jest tylko dla szpanu....
zygula1 - 6 Lipiec 2009, 13:20

Witam kolegów mój puguś też (dostał) nowe oczy czyli ksenony 6000k i teraz TO JA WIDZĘ tak jak trzeba ( nawet znaki) ha,ha.
robson - 6 Lipiec 2009, 14:16

zygula1 napisał/a:
Witam kolegów mój puguś też (dostał) nowe oczy czyli ksenony 6000k i teraz TO JA WIDZĘ tak jak trzeba ( nawet znaki) ha,ha.

To jest prawda - widzialność znaków wyraźnie się poprawia bo to światło lepiej jest odbijane przez nie. Teraz, w nocy, nie sposób o niezauważenie znaku :)

robert - 6 Lipiec 2009, 18:36

Czyli kolejny plus za stosowaniem xenonów...
robson - 5 Maj 2010, 15:54

Uwaga uwaga! Kto ma popularne światła HID zamontowane w swojej karocy, niech uważa w Jeleniej Górze! Policjanci za rogiem stali i dowód mi zabrali... :) No i jeszcze 50 talarów zażądali! Goście się znają i do swego miasta z HIDami nie wpuszczają!
donalehandro - 5 Maj 2010, 16:01

kmiotki to byly niewierne w lachmany odziane ale nadejdzie czas zemsty i w pien ostana wycieci
pianka - 5 Maj 2010, 16:07

robson już wiesz dlaczego jestem przeciwna nieć takie lampy. :-)
donalehandro - 5 Maj 2010, 16:11

tak tez musl moja przyswieca tym rozwarzaniom i kaganki oliwne nalezy zalozyc
robson - 5 Maj 2010, 16:15

Ja powiadam wam! Światłość jest większa i nie zrezygnuję z rozświetlenia ciemności wszelakiej! Jednym z fałszywych mitów jest powtarzane że prawo jest prawem a bezpieczeństwo dziadków tedy idzie na bok! Ja powiadam wam, wielki Edison wynalazł tą światłość z wiek temu! Jest XXI wiek i zabraniają tego, nie wiedzieć po czemu...
pianka - 5 Maj 2010, 16:23

jakby były legalne to by nie zabraniali :-/
donalehandro - 5 Maj 2010, 16:24

bo mozgi maja liche jak ich swiatla bracie, swieca lub kagankiem droge swa oswietlic winienes
robson - 5 Maj 2010, 16:29

Już myślałem: łuczywa są lepsze? Gdzie dziatki i kotki, co z nimi, a gejsze? Tak stoją przy drodze; co zrobię - wyjdę i się rozejrzę?!
tomektb - 5 Maj 2010, 16:30

niestety klosze nasze homolagacją w inne żarówki zaopatrzone być muszą, a i poziomowanie powolne zbyt bardzo jest :(
robson - 5 Maj 2010, 16:36

http://swiatelka.pl/ - tu pan władza polecił by zgłębić się w sztukę. Jak założyć xenony by nie narazić się w Jeleniej na następną szkółkę :)
GLADIATOR - 5 Maj 2010, 18:33

Domyślam się że ich celem są Xenony. Jak widać inaczej nie potrafią zarobić .Upolowali cię ptaszku za nisko leciałeś.(bez obrazy)
donalehandro - 5 Maj 2010, 18:47

brat gladiator slusznie prawi
robson - 1 Styczeń 2011, 23:27

Odświeżę może trochę temat. Trochę ostatnimi czasy surfowałem po necie i dokopałem się nowych ustaleń (w sumie starych ale dopiero co wygrzebanych...).
Zatem wynika z nich to, że w Porozumieniu dotyczącym przyjęcia jednolitych wymagań technicznych dla pojazdów kołowych, wyposażenia i części, które mogą być stosowane w tych pojazdach oraz wzajemnego uznawania homologacji udzielonych na podstawie tych wymagań, sporządzone w Genewie w dniu 20 marca 1958 r. (opublikowane w Dz. U Nr 104 z dnia 26 września 2001 r., poz. 1135):

"Stosowanie regulaminów może następować poprzez różne procedury administracyjne alternatywne do homologacji typu. Jedyną powszechnie znaną procedurą alternatywną stosowaną w niektórych państwach członkowskich Europejskiej Komisji Gospodarczej jest samocertyfikacja, za pomocą której producent oświadcza, bez uprzedniej kontroli administracyjnej, że każdy produkt wprowadzany na rynek odpowiada danemu regulaminowi; właściwe władze administracyjne mogą sprawdzać, w drodze losowego badania rynku, czy wyroby samocertyfikowane są zgodne z wymaganiami danego regulaminu."

Zatem, kupując coś w UE g. nas obchodzą przepisy w PL bo te z UE są także ważne i to w całej UE.
Zatem kupując np. niemiecki zestaw, policja może nas cmoknąć. Wystarczy powołać się na to rozporządzenie. Oczywiście, nie dotyczy to zestawów z Chin...

Wodnikczek - 2 Styczeń 2011, 00:35

Jesienią poprzedniego roku mój lekarz od xm-y wmontował sobie takie cudeńka w swoim hydrowozie poprosiłem go o to samo i mam. Jak na razie jeżdżę sobie i drogóweczka nic do mnie niema choć już parę razy na radarek mnie próbowali ciachnąć
qwerty - 28 Styczeń 2011, 16:30

mój znajomy miał xsarę picasso i włożył sobie ksenony w ASO w Jeleniej Górze. Po pól roku zmienił na normalne żarówki "H". Powód - co chwilę coś się tam przepalało. Nie wiem czy miał pecha, czy nie kompetentni ludzie się tym zajmowali, ale ogólnie była lipa :(
robson - 28 Styczeń 2011, 16:40

Moje chińskie dają radę ale aby się nikt nie czepiał na razie je odłączyłem. Jednak daje to po oczach. Już od dłuższego czasu myślę o zakupie starych lamp z MKI aby przerobić je na soczewki. No ale trzeba mieć trochę czasu na to. Może kiedyś uda mi się to i zrobię instrukcję dla potomnych ;)
qwerty - 28 Styczeń 2011, 17:28

a czy często spotykacie na drogach auta które oślepiają ksenonami, albo żarówkami H 90/100W ???? bo ja dość często, nie przeszkadza to tak w dni zimowe, jak i na suchym asfalcie, ale podczas deszczu w nocy to masakra a co nie którzy mądrzy włączają jeszcze halogeny.
robson - 28 Styczeń 2011, 17:49

qwerty napisał/a:
a co nie którzy mądrzy włączają jeszcze halogeny.
Chyba one poniekąd po to są?!
qwerty - 28 Styczeń 2011, 17:58

mnie uczono, że światła przeciwmgłowe potocznie zwane halogenami można używać na drogach krętych i gdy widoczność spada do 50metrów, ale może się mylę i teraz można je używać na każdej drodze i w każdych warunkach, także nie dyskutuję bo nie jestem z kodeksem na bierząco
robson - 28 Styczeń 2011, 18:38

Światła przeciwmgłowe przednie służą do jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami. Przepisy prawa o ruchu drogowym dopuszczają użycie tych świateł także w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od zmierzchu do świtu na odpowiednio oznaczonej drodze krętej (art.51 ust. 5). Jeśli zaś chodzi o światła przeciwmgłowe tylne to przepisy zezwalają na ich użycie, w sytuacji, gdy zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 metrów. Kierujący ma jednak obowiązek niezwłocznie wyłączyć te światła w razie poprawy widoczności.
Najważniejsze jest, żeby świateł przeciwmgłowych używać zgodnie z ich przeznaczeniem zapisanym w przepisach ruchu drogowego, to znaczy podczas mgły i obfitych opadów śniegu, a nie w czasie deszczu. Z uwagi na ich charakter i zamocowanie z przodu samochodu stosować je według obowiązujących przepisów, podczas dobrej widoczności, świateł przeciwmgłowych nie wolno stosować w dzień a należy nocą i na krętej drodze. Wówczas są pomocą dla kierującego a nie udręką dla innych uczestników ruchu. - Kręta droga to taka, która została opatrzona stosownym znakiem. (ostry zakręt w lewo/prawo, początek drogi krętej).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group