Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Co wymienic w Citroenie, który długo stał nieużywany?

Marcin_CTR - 2 Styczeń 2024, 14:46
Temat postu: Co wymienic w Citroenie, który długo stał nieużywany?
Witam wszystkich!

Niedawno stałem się posiadaczem C5 Tourer, 2012 rok, 1.6 benzyna. Auto sprowadziłem z Niemiec, kupione od kobiety, która nie jeździła nim ponad 2 lata. Ostatnia wymiana oleju w 2020 roku! Auto od tego czasu nie pracowało i stało na dworze cały czas. Wymienilem już tarcze i klocki, auto jest po przeglądzie i zarejestrowane. Ogolnie stan techniczny jest bardzo dobry, ale że nigdy nie miałem takiej sytuacji, że auto nie było uzywane przez tak dlugi czas, zastanawiam się co najlepiej byłoby jeszcze wymienic. Na myśl przychodzi mi standardowy zestaw:

-olej w silniku
- filtry paliwa i powietrza
- olej w skrzyni ? (raczej nigdy nie był zmieniany, i choć auto nie ma duzego przebiegu bo ponizej 150 000, to jednak moze te 2 lata nieuzytku coś z nim zrobily?)
- plyn hamulcowy i plyn w chlodnicy?

I na tym sie kończa moje pomysly. Bylbym bardzo wdzieczny jesli ktos moglby podpowiedziec co jeszcze najlepiej byloby zmienic, zeby potem nie pluc sobie w brodę.

Pozdr

waldek40 - 2 Styczeń 2024, 15:32

zmienić tok myślenia a pieniądze zostaną w portfelu :mrgreen: , po zakupie standardowo rozrząd a jak rozrząd to i pompę płynu chłodniczego a jak pompę to i przy okazji płyn chłodniczy, olej i filtr powietrza i oleju,do weryfikacji pasek klimy czyli standardowo jak przy każdym nowo zakupionym samochodzie citroen to nie prom kosmiczny ;-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group