Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C4 / C4 Picasso / C4 Grand Picasso - Wymiana napinacza łańcucha rozrządu

binec - 21 Listopad 2023, 17:38
Temat postu: Wymiana napinacza łańcucha rozrządu
Czy przy wymianie napinacza łańcucha rozrządu w Citroen c4 II 1.6 vti 2011r potrzebne są blokady na silnik ?
dejnekomirek - 22 Listopad 2023, 18:43

Jesli wymieniasz tylko napinacz nie potrzebujesz zadnej blokady. Stary wykrecasz i w jego miejsce wkrecasz nowy. Pytanie tylko , po co to robisz? Jesli myslisz , ze wymiana cos pomoze w pracy silnika , to chyba sie mylisz. Jesli wymieniasz z powodu problemu z praca silnika, to raczej lancuch do wymiany, a do tego ustawianie calego rozrzadu na blokadach.
binec - 23 Listopad 2023, 17:34

Wymieniałem kompletny rozrząd 20 tys km temu czyżby juz sie łąńcuch wyciągnął ? Olej leje i zmianiam co 10 tyś , silnik chodzi dobrze żadnych falowań . Niepokoi mnie po odpaleniu przez moment słychać "żężolenie " łańcucha . Czytałem że naprawdopodobniej uszkodzony napinacz, dlatego chcem go wymienic i pytam czy musze kupowac także blokady i zakładac na silnik przy jego wymianie ?
dejnekomirek - 23 Listopad 2023, 18:38

Przeczytaj jeszcze raz , co wyzej napisalem. Oczywiscie po wykreceniu napinacza nie wolno krecic walem korbowym. Warto tez ,dla pewnosci, przed poluzowaniem napinacza, ustawic dowolny tlok w OT - wtedy naprezenia walkow pochodzace z nacisku zaworow sa najmniejsze i najmniejsze ryzyko przeskoczenia lancucha, ktore zwieksza sie w miare wyciagniecia sie lancucha. Dla pewnosci , po zamontowaniu nowego napinacza , warto pokrecic ze dwa obroty walu korbowego w celu sprawdzenia, ze wszystko jest w porzadku, ze nic nie haczy podczas krecenia. ( lepiej sprawdzic, niz pozniej wymieniac zawory.
binec - 24 Listopad 2023, 04:51

Dzięki bardzo za pomoc :-D Pozdrawiam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group