Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C4 / C4 Picasso / C4 Grand Picasso - [Grand Picasso II 2015] Tylna lampa - kwestia szlifowania

tewutewu - 8 Listopad 2023, 17:57
Temat postu: [Grand Picasso II 2015] Tylna lampa - kwestia szlifowania
Cześć, witając się z wszystkimi Wami na forum i po przesiadce(bardzo udanej) z Forda na Citroena, chciałbym Was zapytać o następującą rzecz. Otóż mam zmatowioną tylną lampę - chciałem kupić sobie zestaw do wypolerowania, zastanowiło mnie tylko czy tylne kolorowe też można polerować. Zapytałem sprzedawcę na allegro, a on napisał, że część lamp(ogólnie w samochodach) jest lakierowana, a część barwiona w masie. Jak rozumiem lakierowane są kolorowe tylko "na wierzchu" i nie można ich szlifować.
Czy ktoś przerabiał temat szlifowania i wie że można/nie można?

Pozdrawiam

sasun71 - 8 Listopad 2023, 20:57

tewutewu, Kiedyś ledwo chodząca córka wzięła patyk suchy i porysowała mnie lampy w xsarze-dobrze że nie padło na lakier bo się przyłożyła :-P -typowy materiał,polerowałem pasta tempo do rys i dziś nie ma śladu a już prawie dorosła :-D Trochę mnie to jednak wtedy zajęło,jakie są teraz to nie wiem w Twoim aucie..Ostatnio pomyślnie użyłem samej pasty do reflektorów na szmatkę do odświeżenia lamp z przodu w C4 rok 2015 . W obu przypadkach nie brał udziału papier wodny ścierny..
tewutewu - 8 Listopad 2023, 22:10

No właśnie jak tak patrzę na te lampy to wydaje mi się, że one jednak są w przekroju kolorowe, bo też jest wyczuwalna linia rozgraniczającą czerwień od białej części a tak pewnie byłoby przemalowane po części a plastik jeden. Przód też sobie trochę spoleruję, nie jest źle, ale pewnie będzie jeszcze lepiej. No a ten tył, nie chciałbym zrobić sobie z czerwonych tej drugiej wersji przezroczystej :D
sasun71 - 8 Listopad 2023, 22:45

tewutewu, Zdemontuj lampę jak do wymiany żarówki i oceń od środka;)
tewutewu - 13 Listopad 2023, 11:36

zrobię tak, dam znać jak oględziny:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group