Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

XM - Wskaźnik temp.

CITROEN XM - 26 Czerwiec 2011, 14:57
Temat postu: Wskaźnik temp.
Cześć koledzy. Czy mógłby mi ktoś pomóc, a mianowicie zdemontowałem deskę rozdzielczą żeby wyjąć panel od nagrzewania wymieniłem przy okazji żaróweczki w liczniku. Po złożeniu wszystkiego wystąpił taki problem, przy przekręceniu kluczyka wskaźnik temp silnika staje [dęba] a gdy włączam długie światła to powraca do normalnego poziomu. Wiem że na odległość to Kaszpirowski leczył, ale może ktoś doświadczył takiej anomalii.
jedras.gda - 26 Czerwiec 2011, 16:25

U mnie zaczęły wskaźniki od temperatury wariować, jak te blaszki miedziane trochę odginałem, żeby wyciągnąć ten cały element ze wskaźnikami (teraz wiem, że to był błąd). U ciebie wszystkie są całe? Może uszkodziłeś tą czarną pokrywkę z tym całym ustrojstwem jeśli wymieniałeś żarówki przy tych wskaźnikach. Mało pomocna rada, ale zawsze coś ;) .
robson - 26 Czerwiec 2011, 23:31

Ja to też przerabiałem. Wskaźnik od paliwa pokazywał bzdury. Pomógł demontaż tej części nad płytką i wskaźnikami. Pewnie coś nie stykało i dlatego wariował. Niestety aby się o tym przekonać, musisz zdemontować ponownie kokpit :(
CITROEN XM - 29 Czerwiec 2011, 11:30

kokpit mam rozebrany od tygodnia, luty sprawdzałem są ok., blaszek z tyłu nie ruszałem, tylko jedna sprawa mnie dziwi, jak pisałem wcześniej po włączeniu świateł długich ten wskaźnik opada. Co ma jedno wspólne z drugim? może jakiś wspólny przekaźnik? Na schematach elekt. się nie znam może odczytalibyście gdzie to może się zwierać i sobie "przeszkadzać"
robson - 30 Czerwiec 2011, 00:07

CITROEN XM, Nie rozczepiałeś tej dodatkowej płytki nad zegarami?
CITROEN XM - 3 Lipiec 2011, 17:35

Nie bardzo wiem o która płytkę chodzi, może na zdjęciu mi wskażesz? ..... no i chciałem dodać zdjęcie i nie wiem jak, dobra jest Czy to chodzi o tą płytkę z czarną obudową którą się przykręca z tyłu.
robson - 3 Lipiec 2011, 19:44

CITROEN XM napisał/a:
Czy to chodzi o tą płytkę z czarną obudową którą się przykręca z tyłu.
Tak właśnie. Miałem podobny problem z nią.

P.S.

Jak chcesz dodać fotkę to kliknij na "ODPOWIEDZ" Wtedy otworzy się pełne okno z możliwością dodawania linków. Inaczej jest tylko tzw. szybka odpowiedź ;)

CITROEN XM - 3 Lipiec 2011, 21:55

Właśnie ją sprawdziłem i na tych długich nóżkach jest zimny lut. Biorę się do pracy i o wynikach napisze. Dzieki
CITROEN XM - 11 Lipiec 2011, 14:34

No i w końcu odnalazłem problem, a najgorsze że to moja wina. Płytka o której pisał Robson okazała się ok. problem tkwił w kabelkach przyciętych jak przykręcałem pulpit zwierały się z blaszką no i pokazywało jak wyżej opisywałem. Dzięki za odzew.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group