Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Pobór prądu w stanie spoczynku

mhm - 22 Listopad 2010, 17:14
Temat postu: Pobór prądu w stanie spoczynku
Ile powinno być pobieranego prądu przez auto w stanie spoczynku ? (wyłączony silnik, radio, światła.....). U mnie wychodzi 0,9-0,95A. Wydaje mi się, że to trochę dużo. Nie jest to wina radia ani zegarka. Co jeszcze może mi pożerać prąd ? Mam 62Ah akumulator. Po 3-4 dniach postoju brakuje mi mocy aby odpalić :(
robson - 23 Listopad 2010, 16:32

mhm, Prawie 1A to naprawdę dużo! Pobór prądu zależy od ilości elektroniki w nim ;) Im nowszy samochód tym jest gorzej. Słyszałem, że np w C4 po tygodniowym postoju, nie masz już akku ;) Koleś podjechał do serwisu i powiedzieli mu na to, że jak nie jeździ więcej jak 3 dni to powinien odłączać klemę he he. Normalnie masakra. W twoim mhm, przypadku to nie powinno być to więcej jak 100 - 150mA.
Najprościej: podłączasz amperomierz i po kolei odłączasz bezpieczniki. Jak ci pobór gwałtownie spadnie, to będziesz po bezpieczniku wiedział, w którym obwodzie masz problem. Możesz także to robić w drugą stronę. Wywalasz wszystkie zabezpieczenia i jednym bezpiecznikiem badasz po kolei wszystkie obwody. W/g schematu powinieneś do tego szybko dojść co "kradnie" ci prąd ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group